Elektromobily

Volvo FL Electric: Bude nový elektrický nákladiak konkurenciou pre Tesla Semi? | FOTO

Spoločnosť Volvo Trucks predstavila nový plne elektrický nákladiak Volvo FL Electric. Bude konkurovať známemu Tesla Semi?

Elektromobilita sa po predstavení známeho Tesla Semi rozvíja čoraz viac aj do ostatných segmentov. Nechýbajú nové elektrické autobusy či elektrické nákladiaky. Svoj nový model teraz prináša aj spoločnosť Volvo Trucks.

TIP:VOLVO PRIPRAVUJE PLNOHODNOTNE ELEKTRICKÉ SUV XC 40!
Elektrický nákladiak Volvo FL Electric.

Volvo FL Electric

Plne elektrický nákladiak zameraný na mestskú distribúciu by si mal poradiť s nákladom do 16 ton. K dispozícii bude tiež niekoľko verzií batérie. Nákladiak sa bude dodávať s akumulátormi s kapacitou od 100 do 300 kWh, celkový dojazd by mal následne činiť približne 300 kilometrov.

„Sme nesmierne hrdí na to, že sme prvýkrát prezentovali plne elektrický nákladiak Volvo Trucks pripravený na reálnu prevádzku. S týmto modelom umožňujeme mestám, ktoré sa usilujú o trvalo udržateľný mestský rozvoj, využívať výhody elektrifikovaných nákladných automobilov.“ – hovorí Claes Nilsson, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

Celkový výkon elektrického nákladiaku sa zastavil na hodnote 185 kW a nechýba ani podpora rýchleho DC nabíjania. Prvé dve vozidlá Volvo FL Electric budú prevádzkované spoločnosťou Renova zameranou na recykláciu a renováciu či spoločnosťou TGM zameranou na prepravu odpadu.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co