Elektromobily

Pozrite si rekord elektrického špeciálu Volkswagen na trati Pikes Peak | VIDEO

Elektrický špeciál, ktorý postavila známa nemecká automobilka Volkswagen prekonal rekord na trati Pikes Peak. Toto je video z rekordnej jazdy.

Niet pochýb o tom, že špičkové elektrické stroje dokážu hravo v zrýchlení predčiť aj súčasné superšporty. Ako sú na tom však s obratnosťou a ďalšími atribútmi? O veľmi dobrú vizitku sa postarala nemecká automobilka Volkswagen. Tá so svojim elektrickým špeciálom dokázala zajazdiť nový rekord na známej trati Pikes Peak.

TIP:ZÁVODNÝ ELEKTROMOBIL VOLKSWAGENU OVLÁDOL KVALIFIKÁCIU NA ZNÁMOM PIKES PEAK

Volkswagen a elektrický špeciál

Pomerne náročnú horskú trať Pikes Peak International Hill Climb zvládol Volkswagen v novom rekorde. Nemecký výrobca teraz prináša video natočené helikoptérou, ktorá tento počin elektrického špeciálu stihla zachytiť. Špeciál Volkswagen I.D. R Pikes Peak zvládol náročný kopec v celkovom čase 7 minút a 57 sekúnd. Pokoril tak predošlý rekord, ktorý stanovil ešte v roku 2013 svetoznámy WRC pretekár Sébastien Loeb. Ten zvládol kopec na vozidle Peugeot 208 T16 za celkový čas 8 minút a 13 sekúnd.

Trasa dlhá takmer 20 kilometrov začína približne vo výške viac ako 2700 metrov nad morom a stúpa až do výšky takmer 4300 metrov nad morom na svojom vrchole. Trať si vyžaduje správnu rovnováhu vozidla, energetickú kapacitu a hmotnosť. Model z dielne spoločnosti Volkswagen vážil niečo nad 900 kilogramov, ponúkol 43 kWh batériu a až 680 konských síl. Z nuly na 60 míľ za hodinu (približne 96 km/h) to elektrický špeciál zvláda za 2,25 sekundy.

Zdroj: electrek.co