Elektromobily

Trenčiansky samosprávny kraj chce rozšíriť vozový park o elektromobil

Momentálne už Trenčiansky samosprávny kraj vlastní štyri elektromobily a svoj vozový park chcú rozšíriť o ďalší. Mal by slúžiť miestnemu športovému gymnáziu.

Nový elektromobil by mal doplniť vozový park v rámci Trenčianskeho samosprávneho kraja. Ako uvádza trencin.dnes.sk, žiadosť o dotáciu z envirofondu už schválili v pondelok (14. mája 2018) aj poslanci Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja.

TIP:IPSOS: STANÚ SA AUTONÓMNE AUTÁ BUDÚCNOSŤOU PREPRAVY? | PRIESKUM

Poslúži športovému gymnáziu?

Trenčiansky samosprávny kraj vlastní aktuálne štyri kusy elektrických vozidiel. Tie spláca prostredníctvom operatívneho lízingu, avšak piaty elektromobil chce kraj financovať práve prostredníctvom dotácie na podporu elektromobility. Podľa dostupných informácií by mal byť projekt zrealizovaný najneskôr do 15. decembra 2018. Informácie priniesol predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

„Slúžiť by mal Športovému gymnáziu v Trenčíne a bude využívaný výlučne na činnosti nehospodárskeho charakteru vo verejnom záujme na výkon samosprávnych funkcií.“ – hovorí stanovisko Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Náklady na nový elektromobil sa zastavili na hodnote 35 000 EUR. Z tejto sumy by malo byť 30 000 EUR financovaných zo spomínanej dotácie, zvyšných 5000 EUR bude financovať Trenčiansky samosprávny kraj z vlastných zdrojov. Prvá fáza projektu bude financovaná práve zo spomínaných vlastných zdrojov samosprávneho kraja.

Zdroj: trencin.dnes.sk