Eko-Tech

The Reborn Light: Osvetlenie, ktoré využíva použité akumulátory z elektromobilov Nissan

The Reborn Light je šikovné, ale aj ekologické osvetlenie, ktoré využíva použité akumulátory z elektromobilov japonskej značky Nissan.

Elektromobilita ako taká má v súčasnosti aj niektoré svoje temné stránky, ktoré je potrebné efektívne vyriešiť. Jednou z nich je aj otázka použitých batériových modulov z elektromobilov. Nissan sa rozhodol riešiť túto problematiku po svojom a prináša ekologické produkty, ktoré prinášajú akúsi recykláciu použitých batériových modulov.

TIP:NISSAN LEAF 2018: VÝROBCA ZVYŠUJE CENY ELEKTROMOBILU AJ NA SLOVENSKU!

The Reborn Light

Projekt s názvom The Reborn Light je novinkou, ktorá sa do spomínanej problematiky vrhla naozaj rýchlo. Japonská automobilka Nissan v spolupráci so spoločnosťou 4R Energy Corporation vyvíja novinku a tou je práve osvetlenie, ktoré využíva energiu z použitých batériových článkov. Tie budú pochádzať zo známych elektromobilov značky Nissan.

Osvetlenie je možné využiť na viacero spôsobov, ako pouličné osvetlenie v kombinácii so solárnym kolektorom alebo ako osvetlenie pre reklamné billboardy. Testovacia prevádzka by sa mala odohrať už 26. marca v areáli spoločnosti 4R Energy Corporation. Nissan potvrdil inštaláciu týchto ekologických zdrojov osvetlenia neskôr v priebehu tohto roka.

Zdroj: electrek.co