tesla supercharger praha
Nabíjacie stanice

Pri Prahe rastie nabíjacia stanica Tesla Supercharger

Slovenský Tesla Club prišiel so správou, že v obci Vestec neďaleko Prahy rastie nabíjacia stanica Tesla Supercharger

Tesla má v tomto roku veľké plány ohľadom rozvoja svoje nabíjacej infraštruktúry. Aktuálne má po svete 922 rýchlonabíjacích staníc Tesla Supercharger s 6246 nabíjačkami. Do konca tohto roku ich má byť však až 10 000. Nové stanice sa pritom nevyhýbajú ani regiónu strednej Európy. Veď v máji bola uvedená na Slovensku do prevádzky druhá nabíjacia stanica Supercharger. A to v Bratislave pri Auparku na Einsteinovej ulici.

TIP:Nová nabíjacia stanica Tesla Supercharger v Bratislave je už v prevádzke!
tesla supercharger praha
Zdroj: Tesla
 
Podľa oficiálnej mapy pre Superchargery má Tesla v pláne sprevádzkovať tento rok v Česku dve nabíjacie stanice. Jedna z nich sa má nachádzať v Olomouci a druhá v Prahe. Všetko však nasvedčuje tomu, že to nebude priamo v hlavnom meste, ale v jeho blízkosti. Konkrétne v obci Vestec, ktorá sa nachádza cca 16 km od Prahy.

Podľa mapky uverejnenej na fóre TeslaClubu sa buduje nabíjacia stanica pri „Moteli u krbu“. Tá by mala mať podľa používateľa Herosa, ktorý prechádzal okolo stavby až 12 nabíjacích stojanov. To je 2-krát toľko, ako má bratislavský Supercharger.

TIP:Tesla rokuje s inými automobilkami o sprístupnení svojich nabíjačiek Supercharger
tesla supercharger praha
Zdroj: teslaclub.sk
 
Supercharger pri Prahe sa tak stane druhou nabíjacou stanicou v Česku. Tá prvá stojí v „známom“ Humpolci. Tretej stanice v Olomouci by sa mali Česi dočkať ešte v tomto roku. Začína nám tak vznikať v strednej Európe celkom slušná sieť rýchlonabíjaček Tesla, ktorá bude ešte podporená AC nabíjačkami HPWC z programu Destination Charging.

TIP:Tesla vybuduje sieť nabíjacích staníc Supercharger pre „domáce“ nabíjanie
tesla supercharger praha
Mapa postavených a plánovaných Superchargerov v našom regióne. Zdroj: Tesla
 
Zdroj: TeslaClub, titulná fotografia: electrek.co