tesla supercharger 72 kw
Nabíjacie stanice Tesla

Tesla predstavila novú kompaktnejšiu nabíjaciu stanicu Supercharger, ktorá je vhodná do mestských lokalít

Spoločnosť Tesla prichádza s novým typom nabíjacej stanice, ktorá je vhodná do mestských lokalít. Práve tieto stanice sa budú používať pri budovaní novej nabíjacej siete, ktorá sa bude sústreďovať do miest a umožní nabíjanie elektromobilov Tesla aj majiteľom, ktorí nemajú prístup k domácemu nabíjaniu. Nový typ Superchargera ponúka výkon 72 kW, a to bez straty výkonu v prípade pripojenia susedného vozidla k nabíjačke.

Moderný dizajn zabezpečuje rýchle, lacné a efektívne nabíjanie. Podľa spoločnosti Tesla by nabíjanie v takejto stanici malo väčšine zákazníkom trvať 45 až 50 minút. Spoločnosť plánuje umiestniť tieto nabíjačky aj v blízkosti supermarketov a nákupných centier kvôli ešte väčšej efektivite nabíjania. V princípe by to fungovalo tak, že kým spravíte nákup, váš elektromobil sa zatiaľ nabije na parkovisku.

TIP:Tesla Model S len za 6 500 dolárov? Sledujte, ako na to! | VIDEO

Nabíjačky v blízkosti nákupných zón

„72 kW nabíjačky Supercharger v mestských oblastiach budú inštalované na výhodných miestach. Vrátane supermarketov, nákupných centier a centrálnych častí mesta. Ide o to, aby si zákazníci mohli nabíjať svoje auto v čase, kedy nakupujú alebo sú v pohybe mimo vozidla. Cenová hladina ostáva zachovaná ako v prípade štandardných nabíjačiek Supercharger,“ – informuje spoločnosť Tesla.

TIP:Tesla Model S: Prešli takmer 500 000 kilometrov a ušetrili 50 000 eur!

Tieto stanice poskytnú majiteľom elektromobilov Tesla, ktorí sa v minulosti museli v značnej miere spoliehať na domáce nabíjanie nové možnosti. Tento krok je súčasťou rozsiahleho plánu spoločnosti Tesla na vybudovanie nabíjacej siete, ktorá umožní nabíjať jej vozidlá „kdekoľvek na svete.“

Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, takisto odpovedal prostredníctvom sociálnej siete Twitter aj na problémy niektorých zákazníkov ohľadom nabíjania elektromobilov.

Elon sľúbil, že vyrieši problémy s nedostatkom nabíjacích staníc v najbližších mesiacoch, a to práve budovaním novej metskej siete.

Zdroj: teslarati.com