Tesla

Tesla sa zrejme pustí aj do reštauračných a pohostinských služieb

Nabi svoju Teslu, aj seba! Tak by mohlo znieť heslo nového biznisu spoločnosti Tesla. Jej technologický šéf JB Straubel sa na konferencii reštauračného priemyslu FSTEC vyjadril, že by mohla Tesla expandovať aj v oblasti reštauračných a pohostinských služieb. A to vďaka sieti nabíjacích staníc Supercharger v rámci, ktorých by zriadila zariadenia tohto typu.

JB Straubel počas svojho príhovoru povedal publiku, že ľudia sa chcú počas 20 až 30 minútového nabíjania najesť , dať si šálku kávy či použiť toaletu, aby ostali svieži. Taktiež uviedol, že Tesla bude pravdepodobne poskytovať tieto služby na základe partnerstiev so spoločnosťami z tejto oblasti, namiesto rozbiehania vlastného biznisu.

TIP:Tesla Model 3 má podľa EPA väčší dojazd, ako deklaruje výrobca
supercharger bratislava
Supercharger Bratislava pri Auparku
 

Pohostinstvá v rámci nabíjacích staníc

Vzhľadom na to, že má Tesla po celom svete takmer 1 000 nabíjacích staníc pre svoje elektromobily, pričom túto sieť neustále masívne rozširuje, je to pomerne logický krok. Ako sa hovorí, zabila by tým dve muchy jednou ranou. Nový biznis by je priniesol nové prijmi a zároveň by tým zabezpečila svojim zákazníkom väčší komfort počas nevyhnutných zástavok na nabíjanie.

Samozrejme sa to nebude týkať všetkých lokalít, kde sú postavené nabíjacie stanice Supercharger. Veď tie sa stavajú, pokiaľ je to možné, hlavne pri zariadeniach, kde je možne uspokojiť svoje základné potreby. Príkladom sú aj slovenské stanice, keď jedna stojí pri hotely a druhá pri obchodnom centre.

Zdroj: rgj.com, titulná fotografia: Wikipedia/Boris Maric