Model 3

Tesla pracuje na novej kľúčenke. Pravdepodobne pre Model 3

Možnosť odomykania Modelu 3 smartfónom sa nepáči všetkým majiteľom a tí volajú po klasickej kľúčenke. Tesla im pravdepodobne vyhovie.

Tesla v poslednom čase pridáva viac a viac funkcií do svojej aplikácie a tým pádom dáva prednosť vášmu smartfónu pred klasickým kľúčom od jej elektromobilov. Mnoho používateľov však kľúčenku vyžaduje. Tesla preto začala pracovať na novej kľúčenke, ktorá bude pravdepodobne k Modelu 3.

Pri Modeli S a Modeli X môže byť aplikácia od Tesly použitá napríklad aj na odomknutie elektromobilu a dokonca aj na jeho naštartovanie. Kľúčenka však pri nich hrá stále hlavnú úlohu. Majitelia Modelu 3 sa musia k svojmu automobilu priblížiť so svojím smartfónom, aby ho dokázali odomknúť a otvoriť. Okrem toho majú možnosť na to použiť kartičku. Niektorí používatelia sa však sťažovali na problémy s aplikáciou a spojením cez bluetooth.

TIP:K TESLE MODEL 3 ZREJME NEDOSTANETE KĽÚČ, ALE RFID KARTU

Rôzne zdroje hovoria o tom, že na základe hlasu používateľov sa Tesla rozhodla vyrobiť novú kľúčenku práve pre Model 3. Automobilka sa zatiaľ k situácii odmietla vyjadriť.

Zdroj: electrek.co