Tesla

Tesla umožní nastaviť maximálnu rýchlosť priamo v aplikácii na diaľku

Majitelia elektromobilov značky Tesla budú môcť po aktualizácii nastaviť výkon, akceleráciu a maximálnu rýchlosť svojich vozidiel pomocou aplikácie.

S aktualizáciou mobilnej aplikácie pre Teslu prichádza aj aktualizácia samotného vozidla. Majitelia elektromobilov značky Tesla, ktorí aktualizovali vozidlá na softvér 2018.24 a vyšší a majú nainštalovanú aplikáciu, ktorej verzia je 3.4.1 a vyššia sa môžu po novom dostať do nastavení maximálnej rýchlosti svojej Tesly.

Výrobca hovorí:

„Teraz môžete nastaviť nižšiu maximálnu rýchlosť, aká je nastavená štandardne. Maximálna rýchlosť môže byť nastavená v rozmedzí od 80 do 145 km/h.“

Je to akýmsi vylepšením „Valet mode“, ktorý dočasne nastaví sériu limitov pre elektromobily Tesla:

  • maximálna rýchlosť je limitovaná na 110 km/h
  • výkon a akcelerácia sú limitované na 25 % (reálny výkon je 80 KW)
  • predný kufor je zamknutý
  • prístup k hlavným nastavenia vozidla je zamietnutý
  • prístup k osobným informáciám je zamietnutý
TIP:PRÍDE TESLA ROADSTER „SPACEX PACKAGE“ S RAKETAMI?

Táto novinka teda dá majiteľom vozidiel viac flexibility v nastavení maximálnej rýchlosti. Ako už býva zvykom, aktualizácie bývajú uvoľňované postupne, takže potrvá nejaký čas, pokiaľ sa nová funkcia dostane ku všetkým majiteľom elektromobilov Tesla. Pokiaľ táto funkcia bude fungovať aj v prípade, že auto je v pohybe, mohlo by to dať majiteľom šancu na spomalenie vozidla, pokiaľ bolo napríklad ukradnuté.

Zdroj: electrek.co