tesla model x slovensko predstavenie
Model X

Tesla Model X: Predstavenie na brehu Dunaja | VIDEO

Medzinárodná lízingová spoločnosť Business Lease, ktorá má svoje zastúpenie aj na slovenskom trhu, uzatvorila so spoločnosťou Tesla dohodu o poskytovaní lízingových služieb na prémiový elektromobil Tesla Model XPri tejto príležitosti zorganizovala v spolupráci s rakúskou pobočkou Tesly, prezentačné jazdy.

Akcia, na ktorej sme nemohli samozrejme chýbať, sa uskutočnila 17. marca na Tyršovom nábreží v Bratislave. Novinári, ako aj firemní zákazníci, mali možnosť na presne vyčlenenom mestskom okruhu, vyskúšať hneď dve Tesly Model X. A to vo verziách 90D a P90D. K dispozícii bola aj Tesla Model S 75D v čiernej farbe.

tesla model x slovensko predstavenie
Tesla Model X 90D vľavo, Tesla Model X P90D vpravo

A aké sú naše prvé dojmi z elektrického SUV, ktorého cena začína na sume 89 300 €? Napriek tomu, že sme to očakávali, Model X šokoval svojim brutálnym záťahom. Veď bodaj by aj nie, keď sme mali k dispozícii 386 kW a krútiaci moment 685 Nm, ktorý je dostupný už od prvej otáčky. Táto zostava umožňuje 2,4 tonovému kolosu zrýchlenie superšportu, keďže z 0 na 100 km/h sa dostane už za 5 sekúnd.

tesla model s predstavenie slovensko
Tesla Model S, ktorá ostala trošku v tieni Modelu X.

Nemrzelo nás teda, že sme sa nedostali k výkonnejšej verzii P90D, ktorá disponuje 568 kW a 930 Nm, pričom zrýchli na „stovku“ za 3,9 sekundy. Verte, aj 90D vám bohato vystačí na vyvolanie tzv. Tesla smile. :-). Tesla Model X nie samozrejme len o výkone. Zaujali nás aj efektné a zároveň praktické krídlové dvere Falcon Wings, obrovský displej infotainmentu a batožinový priestor, ako aj veľmi pohodlné sedenie.

 

Jediné čo nás zamrzelo, že nebola možnosť naplno vyskúšať dynamické schopnosti tohto praktického rodinného pretekára, a to na vhodnejšej trati, mimo mestskej premávky. 🙂

Už čoskoro sa môžete tešiť na náš plnohodnotný test, ktorého hlavnou hviezdou bude inovatívna SUV celebrita, Tesla Model X. V diskusii pod článkom nám môžete napísať, čo vás v prípade Modelu X najviac zaujíma. Ďakujeme.

Zdroj: vlastný

tesla magazin zdielanie