Tesla Model X nehoda
Model X

Tesla Model X zachránila život ženícha v predvečer jeho svadby

Iba deň pred svadbou sa mladému vodičovi v USA prihodila veľmi nepríjemná udalosť.  Pri výjazde z parkoviska do neho totiž nabúral bezohľadný vodič rýchlosťou vyše 100 km/h. Jeho elektromobil Tesla Model X mu s najväčšou pravdepodobnosťou zachránil zdravie a možno aj život. Naplno sa ale prejavil dôraz spoločnosti Tesla na bezpečnosť posádky a mladík vyviazol z nehody bez ujmy.

Zachraňoval dôraz na bezpečnosť

Ako sa neskôr ukázalo, do Tesly nabúral ukradnutý automobil. Ten narazil priamo do dverí vodiča, čo by v mnohých iných prípadoch mohlo skončiť tragicky. Kým ukradnuté vozidlo utrpelo značné škody, podľa slov šoféra má Model X iba ohnutý volant a dvere a odpadnuté koleso.

Tesla Model X nehoda 2

Stalo sa tak iba jeden deň pred svadbou mladíka. „To auto mi zachránilo život. Ďakujem vám za váš čas a dúfam, že táto správa sa dostane ku každému, špeciálne k Elonovi,“ povedal šofér automobilu. Ten je totiž zhodou okolností bývalý zamestnanec spoločnosti Tesla, kde pracoval ako konzultant. Spolupracoval tak s inžiniermi, ktorí priamo navrhovali automobily Model S, X a Model 3.

Tesla Model X: Celý rad bezpečnostných opatrení

Tento konkrétny automobil bol požičaný pre účely svadby, ale sám šofér plánuje predať svoje autá a kúpiť si vlastný Model X. Po tejto nehode sa mu nemôžeme čudovať. Zachránil ho celý rad airbagov – hlavový a kolenný vpredu, dva bočné závesné, štyri okolo sedadla a dve na predných dverách.

Vozidlá Tesla majú vyrobenú celú karosériu zo spevneného hliníku. Jej kritické časti sú navyše zosilnené vysokopevnostnou oceľou. Pri jej  návrhu boli použité technológie z vesmírneho programu NASA. „Bezpečnosť na prvom mieste“, to je hlavná zásada výrobcu, ktorý v tomto smere kladie oveľa väčší dôraz ako mnohé iné automobilky. Práve to možno zachránilo nevinný život.

Zdroj: Teslarati