tesla model s prevadzkove naklady
Model S

Tesla Model S: Prešli takmer 500 000 kilometrov a ušetrili 50 000 eur!

Tesla Model S je nepochybne elektromobilom, ktorý púta pozornosť okoloidúcich už zopár rokov. Tesloop, prepravná spoločnosť využívajúca na prepravu práve elektromobily Tesla, teraz zverejnila dychberúce výsledky po dvoch rokoch prevádzkovania Modelu S. 

Na elektromobile Tesla Model S najazdili v priebehu dvoch rokov približne 300 000 míľ. Toto číslo zodpovedá v našich jednotkách hodnote asi 480 000 kilometrov. Pri prejdení vzdialenosti blížiacej sa k pol miliónu kilometrov je až šokujúcou správou, že elektromobil ušetril na palive a servise približne 50 000 eur oproti benzínovým či dieselovým automobilom.

TIP:Tesla opäť zlacňuje svoje modely! Tentokrát tie so 100 kWh batériou

tesla model s prevadzkove naklady tesloop

Tesla SuperCharger v hlavnej úlohe

Tento úspech sa podarilo dosiahnuť vďaka dopĺňaniu elektrickej energie prostredníctvom siete rýchlonabíjačiek Tesla Supercharger. Práve energia z týchto nabíjačiek je pre majiteľov Tesiel zadarmo. Náklady na prevádzku tak smerovali predovšetkým do servisných zásahov.

Analýza spoločnosti Tesloop dokázala, že suma približne 6 900 dolárov bola použitá na bežné servisné zásahy a prehliadky. Približne 3 500 dolárov bolo následne investovaných do opravy svetlometov, ktoré poškodil prejazd hlbokou vodou. Celkové servisné náklady tak činili necelých 11 000 dolárov (cca 9 000 eur). V prípade benzínových a naftových automobilov by boli náklady na palivo a servis približne 70 000 dolárov (cca 58 000 eur), resp. 86 000 dolárov (cca 71 000 eur).

TIP:Teslu Model 3 bude možné objednať aj s inteligentným vzduchovým pružením

tesla model s pokles kapacity baterie

Kapacita batérie klesla len o 9 %

Tesloop chce tiež využiť garanciu na tzv. „neobmedzený počet míľ.“ Ide o záruku na batériu po dobu ôsmich rokov. Spoločnosť je odhodlaná prejsť na danej batérii ešte ďalších 900 000 míľ. Ide o skutočne ambiciózny plán. Pri aktuálnom stave po najazdení 300 000 míľ však kapacita batérie klesla len o prekvapivých 9% a plány spoločnosti Tesloop tak nemusia byť úplne nereálne.

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom