tesla model s predstavenie slovensko tesla model s lacno
Tesla

Tesla Model S len za 6 500 dolárov? Sledujte, ako na to! | VIDEO

Elektromobil Tesla Model S patri iste medzi to najlepšie, čo ponúka svet elektromobility. A za to si nechá jeho výrobca aj patrične zaplatiť. Cena nového vozidla sa pohybuje od 67 000 do 123 000 €, a to bez príplatkovej výbavy. Čo by ste však povedali na Model S za 6 500 dolárov?

Veľa práce, veľa ušetrených peňazí

YouTube kanál „Car Guru“ zverejnil video, ktoré mapuje prácu jedného nadšenca, ktorý dokázal z dvoch poškodených elektromobilov Tesla Model S poskladať jedno plne funkčné vozidlo, a to za neuveriteľných 6 500 USD. A ako konkrétne to dosiahol? Veľmi „jednoducho“. Na začiatku sa stretávame s pohľadom na nepojazdný elektromobil poškodený rozsiahlymi povodňami.

TIP:Tesla predĺžila dojazd svojich vozidiel, aby mohli ich majitelia utiecť pred hurikánom Irma

Domáci konštruktér disponoval počiatočným kapitálom vo výške takmer 14 000 dolárov. Celých 10 000 dolárov z toho získal predajom funkčných modulov batérie, 3000 dolárov za nepojazdný elektromotor a 900 dolárov za airbag spolujazdca a ďalšie drobnosti z interiéru, ktoré ešte teoreticky bolo možné použiť.

Komplikácie

Teraz prichádza tá zložitejšia časť. Bolo nutné zakúpiť búranú Teslu Model S, avšak s potrebnými funkčnými súčasťami. Investícia na tento elektromobil činila 14 500 dolárov. Nasledoval predaj airbagov, volantu a prístrojovej dosky za 3 000 dolárov, dverí za 1 500 dolárov, hliníkových súčastí za 1 700 dolárov či poistky akumulátora, čerpadla chladiacej kvapaliny a ďalších prevažne maličkostí za 1 800 dolárov. Výsledná suma sa tak zastavila na hodnote 6 500 dolárov.

TIP:Tesla Model S: Prešli takmer 500 000 kilometrov a ušetrili 50 000 eur!

tesla model s specifikacie

V tejto cene pochopiteľne nie sú zahrnuté investície za potrebnú prácu, priestory, čas a trpezlivosť rodiny tohto Tesla nadšenca, ktoré boli potrebné na vykladanie elektromobilu. Na druhej strane po zákroku ostalo stále niekoľko častí, ktoré by bolo možné demontovať, predať a znížiť celkovú investíciu.

Odhliadnuc od spomínaných skutočností, je ohromujúce, aká výsledná suma ostala na konci projektu. Aký máte názor na daný počin? Pustili by ste sa do niečoho podobného? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: insideevs.com

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom