tesla model s kombi
Model S

Čo by ste povedali na Teslu Model S kombi? Na jej vývoji sa už pracuje

O kombi verzii Tesly Model S sa špekuluje už od roku 2013. Spoločnosť Tesla však túto verziu nikdy nepotvrdila. A tak to zobrali do rúk britský inžinieri, ktorí aktuálne pracujú na jej vývoji. Dočkať sa máme už koncom roka.

Britský majiteľ Tesly Model S nebol spokojný, že vo svojom obľúbenom elektromobile nemôže prevážať svoje psy. A tak poveril automobilových inžinierov z Norfolku, aby mu jeho vozidlo prerobili. Tesla Model S kombi sa tak stane realitou.

TIP:VIDEO | Superbike sa snažil na diaľnici pretekať s Teslou Model S P100D. Ako to dopadlo?

tesla model s kombi
Bývalí inžinieri Jaguaru, Lotusu a McLarenu už vytvorili maketu Modelu S vo verzii kombi, na základe ktorej bude prestavaný pôvodný model. Nová zadná časť elektromobilu bude z kompozitu, vďaka čomu bude kombi dokonca ľahšie. Na prestavbe sa už aktuálne pracuje, pričom prototyp by mal byť hotový do konca tohto roku.

tesla model s kombi
Jeho autori hovoria, že v prípade úspechu by sa mohol dočkať aj nízkosériovej výroby. Tesla na otázky súvisiace s kombi verziou Modelu S doteraz odpovedala, že ak potrebuje zákazník viac priestoru, môže si kúpiť väčší a praktickejší Model X. Sme zvedaví, ako sa bude páčiť táto iniciatíva Elonovi Muskovi.

Tesla Model 3 kombi?

Nuž ktovie, možno bude mať tento „inžiniersky startup“ taký úspech, že sa pustí aj do prestavby Tesly Model 3. Otázkou ale zostáva, o koľko sa takéto modely predražia.

Na záver vám ponúkame obrázok zrealizovanej prestavby Modelu S na pohrebné vozidlo. To vás dovezie na miesto posledného odpočinku ticho a štýlovo.

TIP:Nový rekord v dojazde Tesly Model S na jedno nabitie má hodnotu neuveriteľných 1 078 km

tesla model s pohrebak
A samozrejme nemôže chýbať otázka, či by ste si uvažovali o kúpe takto prestavaného Modelu S. Takže?

eautoportal zdielanie

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom