tesla model 3 testovacia jazda
Model 3

Tesla Model 3 je podľa testov v skutočnosti rýchlejšia ako uvádza výrobca

Významný motoristický magazín Motor Trend každoročne vyhlasuje najlepšie auto roka. Tento rok sa dostal medzi finalistov aj dobré známy elektromobil Tesla Model 3. V rámci predstavenia finalistov uvádza magazín aj zrýchlenie Modelu 3 z 0 na 60 MPH (97 km/h), ktoré sa mu podarilo namerať počas testov. Nameraná hodnota je lepšia, ako uvádza výrobca.

Americký magazín Motor Trend v rámci testovania Tesly Model 3 zmeral aj jej akceleráciu. Z 0 na 60 MPH, čo je cca 97 km/h, sa jej podarilo zrýchliť za úctyhodne krátky čas, a to 4,8 s. To je o 0,3 s lepšia hodnota, ako udáva samotný výrobca. Asi by sme si mali u Tesly zvykať, že svoje modely podhodnocuje. Veď napríklad v prípade Modelu 3 „Long Range“ uvádza dojazd 499 km (EPA) na jedno nabitie. Merania samotnej organizácie EPA však „odhalili“ dojazd 537 km.

TIP:Dobrá správa pre držiteľov rezervácií na Teslu Model 3. Vozidlá sa začnú dodávať o čosi skôr

tesla model 3 specifikacie predstavenie

Hodnotenie Tesly Model 3

Tesla Model 3 samozrejme nie je len o výbornom zrýchlení, preto sa na ňu pozrime z hľadiska celkových plusov a mínusov, ktoré uvádza na základe testu Motor Trend. Americký magazín oceňuje najmä výborný dojazd, podporu nadštandardne rýchleho nabíjania a excelentné jazdné vlastnosti. Naopak, výhrady má ku kvalite materiálov v interiéri a sedeniu na zadných sedadlách, pri ktorom majú pasažieri kolená vo zvýšenej pozícii.

„Pokiaľ je Tesla Model 3 budúcnosťou automobilov, tak je to za mňa určite OK,“ hovorí Chris Walton v záverečnom hodnotení vozidla.

Zdroj: motortrend.com