tesla model 3 smart air suspension
Model 3

Teslu Model 3 bude možné objednať aj s inteligentným vzduchovým pružením

Tesla už dlhšie avizovala, že Model 3 nebude dostupný s niektorými nadštandardnými prvkami výbavy, ktorými disponujú ostatné modely značky. Tým chce odlíšiť „ľudový“ Model 3 od prémiového eSka a iXka. Zdá sa však, že si Tesla tento svoj pôvodný zámer rozmyslela. Veď Elon Musk potvrdil, že ich najnovší elektromobil bude neskôr k dispozícii aj s inteligentným vzduchovým pružením „Smart Air Suspension“.

Jedným z chýbajúcich prvkov výbavy, ktorý mal odlišovať lacnejší Model 3 od prémiových modelov S a X, malo byť aj inteligentné vzduchové pruženie „Smart Air Suspension“. Jeho „smart“ faktorom je schopnosť automatického prispôsobovania svetlej výšky podľa rýchlosti vozidla či trasy. Napríklad na diaľnici upraví svetlú výšku na minimum, čím sa zlepší aerodynamika vozidla a zvýši efektivita pohonu.

TIP:Tesla opäť zlacňuje svoje modely! Tentokrát tie so 100 kWh batériou

tesla model 3 smart air suspension

Systém podvozka si vie taktiež zapamätať napríklad úsek cesty, kde ste kvôli nekvalitnému povrchu vozovky zvýšili svetlú výšku na maximum a vždy keď tento úsek prechádzate, automaticky upraví svetlú výšku podvozka. Tú je samozrejme možné ovládať aj „manuálne“ prostredníctvom displeja infotainmentu.

Len v spojení s pohonom AWD

Zaujímavý systém, čo poviete? To, že tento systém bude nakoniec dostupný aj pre Teslu Model 3 je tak určite dobrou správou. Tou horšou je ale to, že sa bude viazať len na verzie s pohonom oboch náprav (AWD), ktorý sa začne dodávať až na jar budúceho roka. Takto vybavený Model 3 sa tak slušne predraží, navyše si budete musieť počkať. Vo všeobecnosti však platí, že kto chce moderné technológie, musí si priplatiť.

Kvôli tejto konfigurácii sa začína taktiež špekulovať, že Tesla Model 3 by mohla byť neskôr dostupná aj s tzv. Ludicrous mode, ktorý by z nej urobil malú raketu. Veď vďaka tejto úprave je Tesla Model S P100D najrýchlejšie akcelerujúcim sériovým automobilom na svete.

Tak čo, priplatili by ste si za Smart Air Suspension a pohon oboch náprav alebo by ste už radšej rovno uvažovali nad prémiovejším a väčším Modelom S?

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom