Tesla

Tesla Model 3 Performance môže byť ešte rýchlejšia. Upravenými kolesami, hovorí Elon Musk

Známa automobilka Tesla predstavila svoj cenovo dostupnejší elektromobil Model 3 aj vo vyšperkovanej verzii Performance. Tá môže byť ešte rýchlejšia.

Pokiaľ ide o vyjadrenia Elona Muska, CEO automobilky Tesla, tie často unikajú prostredníctvom sociálnej siete Twitter. V týchto vyjadreniach navyše často prichádza množstvo doposiaľ neznámych oznámení o nových funkciách či vylepšeniach. Teraz práve Elon Musk tvrdí, že nová Tesla Model 3 Performance by mohla byť ešte rýchlejšia.

TIP:TESLA MODEL 3 SI PRI OSTREJ HAVÁRII VIEDLA VEĽMI DOBRE | FOTOGALÉRIA

Tesla Model 3 Performance

„Upustili sme určitú priľnavosť a šírku výmenou za rozsah. Odporúčam pneumatiky Stickier (na zadnej náprave), ktoré budú širšie pre najlepší výkon.“ – hovorí vyjadrenie Elona Muska prostredníctvom služby Twitter.

V súčasnosti je oficiálny údaj zrýchlenia z nuly na 60 míľ za hodinu pre elektromobil Tesla Model 3 na úrovni 3,5 sekundy. Práve podľa výkonného riaditeľa automobilky by však vďaka voľbe špecifického obutia (diskov a pneumatík) mohol dosiahnuť elektromobil aj hodnotu 3,3 sekundy. Už v minulosti sa totiž objavila informácia od Elona Muska, podľa ktorej by ešte mohli zrýchliť Model 3. Špekulácie či konšpirácie však neboli vždy vítané aj vzhľadom na vyjadrenie nižšie.

„Už viac ako desať rokov Wall Street Journal neúnavne napádal Teslu so zavádzajúcimi článkami, ktoré s niekoľkými výnimkami presadzovali alebo prekročili hranice žurnalistickej integrity,“ – aj takéto vyjadrenie prišlo v minulosti z dielne spoločnosti Tesla, vzhľadom na predpoklady či úniky informácií.

Zdroj: electrek.co