tesla model 3 disky
Model 3

Takto vyzerajú štandardné 18″ disky Tesly Model 3 bez aerodynamických krytov

Vedeli ste, že štandardné 18 palcové disky Tesly Model 3 majú na sebe akési aerodynamické „puklice“? Tie sa dajú dať našťastie dole, pričom „obnažené“ disky, zdá sa, pristanú Modelu 3 o čosi viac.

Motoristickým ekvivalentom k porekadlu „šaty robia človeka“ by mohlo byť tvrdenie „automobil robia kolesá“. Zmena veľkosti diskov, ich vzoru alebo profilu pneumatiky, už s nejedným fádnym vozidlom dokázala urobiť divy. A zdá sa, že zmena „vzoru“ disku, by mohla pomôcť aj celkovému vzhľadu Tesly Model 3. Veď v rámci štandardných 18″ diskov „Aero wheels“sa dajú dať dole ich aerodynamické kryty.

TIP:Aké sú názory novinárov, ktorí mali možnosť vyskúšať Teslu Model 3?

Vďaka tomu možno ušetríte 1 500 USD za príplatkové 19 palcové športové disky, keďže štandardné disky bez krytov vyzerajú zdá sa o čosi lepšie. Takže si budete môcť vybrať medzi „vzhľadom“ a dojazdom svojho elektromobilu. Každopádne by nás zaujímalo, ako sa podpíše odstránenie aerodynamických krytov na reálnom dojazde. Snáď sa už čoskoro dočkáme prvých testov zameraných na túto problematiku.

Tak čo poviete na vzhľad štandartných diskov bez krytu? Páčia sa vám viac s aerodynamickým krytom alebo bez? Alebo si radšej priplatíte za pochrómované športové 19-ky? Neváhajte a vyjadrite svoj názor v diskusii pod článkom.

TIP:Pozrite sa, ako vyzerá aktuálne dostupný oficiálny konfigurátor pre Teslu Model 3
tesla model 3 sport wheels
Tesla Model 3 s 19″ „Sport wheels“ kolesami

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom