tesla model 3 bmw 3
Model 3

Tesla Model 3 môže vraj zničiť BMW radu 3, myslí si úspešný venture investor

Ambíciou spoločnosti Tesla je predávať až pol milióna vozidiel Tesla Model 3 ročne. Ak sa jej to vplyvom optimalizácie výrobného procesu podarí, môže to výrazne ovplyvniť trh v danom segmente. Miliardár a venture investor Chamath Palihapitiya si myslí, že tento model môže priamo ohroziť predaje BMW radu 3. Minimálne na americkom trhu.

Ak Tesla svoje ambiciózne ciele skutočne dosiahne, bude to mať nevyhnutne silný vplyv na americký trh s prémiovými sedanmi strednej triedy. A sem spomínané BMW 3 rozhodne patrí. Inovácie spoločnosti Tesla a pomyselný „wow-efekt“ sú na strane elektromobilu.

Spomínaný Chamath Palihapitiya, ktorý je aj  investor Tesly či Facebooku, si dokonca myslí, že jedným z dôsledkom môže byť v budúcnosti aj úplne vyradenie BMW radu 3 z amerického trhu. To sú skutočne odvážne odvážne tvrdenia. Vzhľadom na to, že Tesla nemá uspokojený dopyt po takmer 500 000 rezervovaných vozidlách Model 3 sa však také niečo neočakáva minimálne do polovice roka 2018.

TIP:Tuningový špecialista na vozidlá značky Tesla sa pustí aj do Modelu 3
tesla model 3 bmw 3
Medziročné štatistické porovnanie automobilov BMW 3 a Tesla Model 3.

Koniec BMW 3?

BMW dodávalo v Spojených štátoch v auguste len asi 63 000 kusov sedanu radu 3, čo je o 6 000 kusov menej ako v rovnakom období minulého roka. Znamená to však, že pôjde „na nulu“? To je zatiaľ skutočne málo pravdepodobné. Rad 3 je dnes jednou z najúspešnejších automobilových sérií v auto-priemysle vôbec.

Zatiaľ čo jeho predaj v USA nespochybniteľne klesal, opakom boli predaje na iných trhoch. BMW tiež hovorí, že pracuje na vlastnom elektrickom rade 3, ktorý by mohol naštartovať predaje tohto modelu v USA. Faktom však ostáva, že Tesla Model 3 bude mať určitý vplyv na predaje BMW 3 na americkom trhu. Táto skutočnosť sa zrejme vyvrátiť nedá.

Elektromobil Tesla Model S už teraz pomerne silne ovplyvňuje svoj segment. V ňom je skutočne viac ako konkurencieschopná. pričom sa jej darí na úkor takých modelov ako Mercedes S-Class, Porsche Panamera a BMW série 6/7. Pochopiteľne sa to týka amerického trhu. Podarí sa niečo podobné Tesle aj v prípade elektromobilu Tesla Model 3? Napíšte nám váš názor do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom