Model 3

Tesla Model 3 prešla prvými bezpečnostnými testami

Tesla Model 3 má za sebou prvé bezpečnostné testy inštitútu IIHS. Dokázala sa vyhnúť nárazu spredu a v teste svetlometov dopadla taktiež veľmi dobre.

Tesla sa už dlho chváli tým, že modely S a X patria medzi špičku v oblasti bezpečnosti posádky. Teraz sa o to pokúša aj s Modelom 3. Prvé bezpečnostné testy má elektromobil za  sebou a organizácia IIHS (The Insurance Institute for Highway Safety), ktorá testy  robila oznámila nadštandardné výsledky pri prevencii nárazu spredu.

Crash test ešte nie je kompletný, no niektoré výsledky z testov už vychádzajú na povrch, tie zahŕňajú testy  pri náraze spredu a rovnako aj testy predných svetiel.

TIP:TESLA MODEL X JE NAJBEZPEČNEJŠÍM SUV, AKÉ SA KEDY PODROBILO CRASH TESTOM TIP:TESLA MODEL S NABÚRALA DO HASIČSKÉHO AUTA. ŠOFÉROVAL AUTOPILOT

Pri testoch prevencie nárazu spredu sa Tesla vyhla nárazom v rýchlosti 19 km/h a 40 km/h, pričom dosiahla hodnotenie „superior“. Tesla Model 3 obsahuje rovnaké bezpečnostné systémy, ktoré nájdeme v drahších modeloch S a X a preto nie je prekvapujúce, že dosiahla rovnaké hodnotenie ako tieto elektromobily.

Organizácia taktiež hodnotí predné svetlomety a je známe, že je veľmi prísna. Tesla Model S v tomto teste dostala veľmi slabé hodnotenie (poor), zatiaľ čo Model 3 je na tom lepšie, jeho hodnotenie je akceptovateľné (acceptable).

Oficiálne vyjadrenie testu svetiel:

Stretávacie svetlomety: Na rovnej ceste bola viditeľnosť dobrá na ľavej strane cesty, no neadekvátna na pravej strane. V zákrutách bola viditeľnosť slušná.

Diaľkové svetlomety: Na rovnej ceste bola viditeľnosť dobrá na pravej strane cesty, na ľavej bola slušná. V zákrutách bola viditeľnosť dobrá.

V tomto mesiaci už Tesla vydala softvérovú aktualizáciu, v ktorej je zahrnuté automatické zapnutie diaľkových svetiel.  Počas posledných mesiacov sme zaznamenali  niekoľko havárií Modelu 3,  čo nám dalo istú predstavu o bezpečnosti vozidla v nekontrolovaných podmienkach.  Oficiálne testovanie nám toho určite odhalí viac.

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom