tesla model 3 bezklucovy vstup
Model 3

Oficiálne informácie a fotografie k bezkľúčovému vstupu do Tesly Model 3

Ako je už známe, k Tesle Model 3 nedostanete žiadnu „kľúčenku“. Na vstup a „zapnutie“ vozidla slúži primárne mobilná aplikácia, pričom v zálohe má vodič ešte NFC kartu. Tesla aktuálne zverejnila oficiálne informácie a fotografie k systémom bezkľúčového vstupu Modelu 3.

Majitelia elektromobilov Tesla Model S a Model X dostávajú k svojim vozidlá „kľúčenku“ v tvare autíčka, ktorá umožňuje bezkľúčový vstup. Avšak ani vstup prostredníctvom mobilnej aplikácie nie je pre nich žiadnou novinkou. V prípade Tesly Model 3 však funguje inak.

TIP:Aké sú názory novinárov, ktorí mali možnosť vyskúšať Teslu Model 3?

tesla model 3 mobilna aplikacia

Kým pri starších modeloch Tesly je pre odomknutie vozidla nutný vstup do aplikácie, v prípade Modelu 3 sa stačí k vozidlu priblížiť. Komunikačný systém vozidla totiž detekuje špecifický šifrovaný Bluetooth signál, ktorý vysiela aplikácia prostredníctvom mobilného zariadenia.

NFC karta ako záloha

V prípade, že sa vám mobilný telefón vybije, môžete využiť na otvorenie a spustenie Modelu 3 kartu veľkosti „kreditky“, ktorá obsahuje NFC čip. Keďže ten dokáže komunikovať s prijímacím zariadením len na veľmi krátku vzdialenosť, je nutné kartu priložiť k „čítačke“ umiestnenej na B stĺpiku vozidla.

tesla model 3 nfc karta

Po usadnutí za volant je potom možné vložiť mobilný telefón do špeciálne doku s USB vstupom, ktorý je umiestený na stredovej konzole. Do doku je možne umiestniť až 2 zariadenia, USB káble však treba dokúpiť. Cena za kus je 14 USD.

TIP:Takto vyzerajú štandardné 18″ disky Tesly Model 3 bez aerodynamických krytov

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom