tesla model 3 batozinovy priestor
Model 3

Prvý detailnejší pohľad na oba kufre Tesly Model 3 | VIDEO

V rámci prvých prototypov Tesly Model 3 bol jej kufor pomerne diskutovanou témou. A to najmä kvôli nedostatočne veľkému vstupnému otvoru. Nové užívateľské video nám poskytuje prvý detailnejší pohľad na oba batožinové priestory Modelu 3.

Veľkosť batožinového priestoru je pre mnohých motoristov veľmi dôležitým atribútom automobilu. Obzvlášť v prípade vozidiel nižšej strednej triedy, kde sa radí aj Tesla Model 3. Tá má k dispozícii až dva kufre s celkovým objemom 425 litrov. Okrem štandardného batožinového priestoru vzadu, nájdeme kufor aj v prednej časti, kde mávajú bežné automobily motor. Ten má však Model 3 uložený v rámci zadnej nápravy.

TIP:Tesla sa zrejme pustí aj do reštauračných a pohostinských služieb

Kufor však nie je len o litroch, ale aj o praktickosti a využiteľnosti. Práve z tohto dôvodu sa stali prototypy Modelu 3 terčom kritiky. Ich vstupný otvor do zadného batožinového priestoru bol skrátka malý. Z reakcií na produkčnú verziu sa však zdá, že Tesla tento problém vyriešila k spokojnosti zákazníkov. Vďaka pomerne „čerstvému“ videu si môžete spraviť na túto tému aj vlastný názor.

TIP:Tesla Model 3 má podľa EPA väčší dojazd, ako deklaruje výrobca
tesla model 3 kufor
Model 3 ukrýva pod podlahou pomerne veľký „box“. Zdroj: motortrend.com
 
Podľa samotného výrobcu by nemal byť problém naložiť do vozidla bicykel. Samozrejme sa to nezaobíde bez sklopenia zadných sedadiel. Mimochodom údaj o objeme batožinového priestoru po sklopení zadných sedadiel nám Tesla doteraz neprezradila.

Tak čo, ako sa vám pozdáva batožinový priestor dostupný v Tesle Model 3? Bude pre vás dostatočný?

Zdroj: YouTube cez insideevs.com

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom