tesla model 3 specifikacie
Model 3

Tesla Model 3 má mať podľa prognóz najnižšiu stratu hodnoty vo svojej triede

Špecializovaný portál Autolist zverejnil štúdiu o strate hodnoty elektromobilu Tesla Model 3. Podľa nej má byť najnižšia vo svojej triede. Taktiež zverejnil výsledky prieskumu zameraného na elektromobily.

Amortizácia, resp. strata hodnoty vozidla v dôsledku jeho starnutia a opotrebovania je pre mnohých motoristov dôležitým aspektom pri jeho výbere. Záujemcovia o Teslu Model 3 či ich majitelia však môžu byť po tejto stránke spokojní. Viceprezident pre dátovú vedu portálu Autolist.com, Alex Klein, sa vyjadril pre magazín Electrek:

„Odvodzujúc od vývoja amortizácie Modelu S a cien konkurenčných modelov prognózujeme, že Tesla Model 3 bude mať najnižšiu mieru amortizácie vo svojej triede. Po 80 000 km by mala stratiť iba 29 % zo svojej hodnoty a po 160 000 km 50 % hodnoty.“

V nasledujúcom grafe nájdete porovnanie amortizácie Modelu 3 s konkurenčnými „spaľovákmi“ BMW radu 3, Audi A4 a Mercedesu triedy C.

TIP:„Aero“ disky Tesly Model 3 predlžujú dojazd až o 10 %

tesla model 3 amortizacia

Veľký prieskum ohľadom elektromobilov

Portál Autolist taktiež uskutočnil prieskum ohľadom spotrebiteľských preferencií voči elektromobilom so špecifikáciami Modelu 3, ktorého sa zúčastnilo 14 000 respondentov. V ďalšom grafe nájdete najväčšie obavy respondentov súvisiace s elektromobilmi.

tesla model 3 amortizacia

Asi nie je žiadnym prekvapením, že im dominuje „strach“ z nedostatočného dojazdu, ako aj vysokých obstarávacích nákladov. Z výsledkov tiež vyplynulo, že takmer 40 % respondentov považuje za adekvátny dojazd 300 míľ (483 km). No a Tesla Model 3 vo verzii (Long Range) má dojazd na úrovni 310 míľ (500 km).

TIP:Aké sú názory novinárov, ktorí mali možnosť vyskúšať Teslu Model 3?

tesla model 3 amortizacia

Čo sa týka ceny elektromobilov, treba si uvedomiť, že tá nie je po započítaní štátnych dotácii a výhod, ako aj ušetrených nákladov na palivo, vôbec taká vysoká, ako sa môže zdať na prvý pohľad.

Zdroj: Autolist cez Electrek

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom