tesla model 3 bezklucovy vstup
Model 3

Nový softvér pre Teslu Model 3 prináša zaujímavé funkcie

Nová aktualizácia umožní pripojiť elektromobil k WiFi sieťam, zabráni prehriatiu interiéru a prináša obľúbenú funkciu Summon.

Tesla má k dispozícii nový softvér, ktorý už začala rozosielať do svojich elektromobilov. Táto aktualizácia je najzaujímavejšia práve pre Model 3. Nový softvér im umožní ochranu kabíny pred prehriatím, Wifi a funkciu Summon. Tá je zaujímavá tým, že po vystúpení z elektromobilu Teslu zaparkujete pomocou aplikácie alebo kľúča. Rovnako dokáže aj vyparkovať, vy už len nasadnete a idete. Modely S a X túto funkciu už nejaký čas obsahujú a keďže Model 3 je vybavený podobnými senzormi, bolo len otázkou času, kedy sa dostane aj do neho.

TIP:VÝROBNÉ KAPACITY TESLY MODEL 3 SA ZVYŠUJÚ, STÁLE TO VŠAK NESTAČÍ

Pripojíte sa už aj k WiFi sieťam

Ako už býva zvykom, Tesla uvoľňuje aktualizácie postupne, takže je otázkou času, kedy bude k dispozícii pre všetky elektromobily. Nová aktualizácia prináša aj možnosť pripojenia k internetu pomocou WiFi. To doteraz možné nebolo, Tesla sa vedela pripojiť len pomocou LTE. Stiahnutie nových aktualizácií, prípadne iných dát sa tak stane oveľa jednoduchším.

„S touto aktualizáciou sa majitelia Tesly Model 3 môžu pripojiť k sieťam Wi-Fi. Kliknete na ikonu LTE a jednoducho vyberiete sieť, ku ktorej sa chcete pripojit.“

A nakoniec automobilka pridala aj funkciu, ktorá zabráni prehriatiu interiéru Modelu 3. Tá je taktiež k dispozícii pre modely S a X. Pokiaľ vystúpite z vozidla a funkciu máte aktivovanú, Tesla povolí maximálnu možnú teplotu 40 stupňov celzia po dobu 12 hodín. Táto  novinka je vítaná hlavne z pohľadu, že rodičia často zabúdajú alebo nechajú svoje deti v aute. V lete počas horúčav môže teplota interiéru vystúpiť naozaj veľmi vysoko.

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom