tesla hurikan irma odomknutie baterie
Tesla

Tesla predĺžila dojazd svojich vozidiel, aby mohli ich majitelia utiecť pred hurikánom Irma

Ako iste vieme, miliónov ľudí na Floride sa dotýka extra silný hurikán Irma. Tí boli nútení z bezpečnostných dôvodov opustiť svoje domovy a vydať sa na sever. Pri tejto príležitosti sprístupnila Tesla majiteľom vozidiel so 60 kWh batériou uzamknutú kapacitu 15 kWh, aby im uľahčila evakuáciu.

Elektromobily Tesla Model S 60/60D a Model X 60D v skutočnosti obsahujú 75 kWh batériu, ktorej dostupná kapacita je softvérovo uzamknutá na 60 kWh. Z tohto dôvodu sa predávali lacnejšie, pričom majiteľ si mohol dodatočne za príplatok odomknúť zvyšnú kapacitu. Cena tohto softvérového odomknutia na diaľku prostredníctvom aktualizácie over-the-air sa pohybuje od 4 500 do 9 000 USD, a to v závislosti od modelu a času aktualizácie.

TIP:Drag race: Rodinné SUV Tesla Model X P100DL vs. superšport Lamborghini Aventador SV | VIDEO
tesla odomknutie baterie
Zdroj: carrotinsurance.com

48 až 64 km navyše

No a v spomínanej krízovej situácii sa Tesla rozhodla pre pekné gesto a majiteľom týchto verzií, ktorí pochádzajú z oblasti Floridy dočasne sprístupnila plnú kapacitu batérie. Odomknutých 15 kWh kapacity by malo zvýšiť dojazd elektromobilov o 48 až 64 km, čo mohlo výraznejšie pomôcť majiteľom pri presune na bezpečný sever.

Spoločnosť Tesla oficiálne potvrdila, že sprístupnila majiteľom svojich vozidiel, s bydliskom v rámci evakuačnej zóny, uzamknutú kapacitu batérie. Tá im mala pomôcť lepšie a jednoduchšie naplánovať evakuačnú trasu s využitím nabíjacích staníc Supercharger, pričom väčšina z nich ostala v prevádzke.

Zdroj: electrek.co, titulná fotografia: lkedpt.com