Tesla

Pozrite si aktualizáciu Tesla Autopilota v praxi | VIDEO

Avizovaná aktualizácia softvéru Autopilota Tesla konečne prišla k jednotlivým majiteľom. Prvé ohlasy hovoria, že v nej nájdete markantné vylepšenia.

Avizovaná aktualizácia softvéru pre funkciu autopilota Tesla už konečne začala prichádzať k jednotlivým majiteľom. Prvé ohlasy hovoria, že v nej nájdete markantné vylepšenia a používatelia sú všeobecne dosť nadšení. Hoci celý systém je zameraný ešte stále skôr na jazdu po diaľnici, používatelia hlásia vylepšenia aj v ďalších smeroch.

Výrazné vylepšenia potvrdené majiteľmi

Aktualizácia prináša vylepšenú neurónovú sieť, ktorá súvisí s technológiou počítačového videnia. Vďaka takýmto technológiám vie Tesla Autopilot lepšie vyhodnocovať situáciu na cestách. Podľa majiteľov Tesiel, ktorí už update skúšali, je výrazne vylepšená detekcia jazdných pruhov. elektromobil v nich omnoho menej putoval od jednej čiary k druhej a držal sa omnoho viac v strede čiar. Veľmi dobrý pocit teda vyvolalo automatické natáčanie vozidla. To je podľa vodičov dokonca rýchlejšie a istejšie. Za zmienku určite stojí aj bezproblémová jazda po cestách, na ktorých dokonca neboli žiadne deliace čiary.

TIP:Riaditeľom vývoja umelej inteligencie pre Autopilota Tesla sa stal mladý Slovák

Majitelia, ktorí si išli hneď do ulíc vyskúšať novú aktualizáciu nešetrili nadšením:

“Aktualizoval som si motu Teslu na update 2018.10.4 a nemohol so sa dočkať otestovania. Stálo za to byť hore do štvrtej ráno! Model S 90D z marca 2017. Najväčší update Autopilota… Cítim sa 5-násobne bezpečnejšie.”

Na koniec treba už len dodať, že systém stále nie je úplne autonómny a nesmieme ani pri Autopilotovi zabúdať, že je potrebné byť v strehu.

Pozrite si aj ďalšie video:

Zdroj: Electrek.co