Tesla

Šofér Tesly s alkoholom v krvi sa obhajoval, že jeho Model S zaňho riadil autopilot

Vodič Tesly Model S má na svedomí veľmi kurióznu situáciu. Diaľničná hliadka v San Franciscu (CHP) ho totiž zatkla, za  jazdu pod vplyvom alkoholu. Presnejšie, podľa testu mal v krvi 2-násobok povoleného limitu alkoholu. V policajnej správe sa hovorilo o tom, že jeho Tesla išla po stredovej čiare diaľnice na mieste Bay Bridge. Po tom, čo sa ho hliadke podarilo zastaviť, mal šofér zaujímavé vysvetlenie situácie. Riadil vraj zaňho Autopilot!

Muž bol na mieste zatknutý a momentálne prebieha vyšetrovanie. Zatiaľ navyše nie je isté, či auto skutočne išlo na autopilota. V každom prípade, situáciu by to príliš nemenilo.

TIP:Tesla Model 3 získa v blízkej budúcnosti viacero funkcií na ovládanie hlasom

Za auto je stále zodpovedný šofér

Nie je to tak dávno, čo sa písalo o negatívnych vlastnostiach autopilota Tesly vo viacerých kauzách. Jednou z nich bola dokonca smrteľná nehoda. Vysvetlilo sa však, že autopilot skrátka neniesol plnú zodpovednosť za chybu. Navyše, netreba zabúdať, že za auto je ešte stále vždy zodpovedný šofér. Nuž, autopilot v súčasnosti nie je na takej úrovni, aby dokázal absolútne sám riešiť situácie na ceste…

Zdroj: electrek.com