skoda superb plug-in hybrid
Plug-in hybridy

Po cestách sa premáva maskovaná Škoda Superb. Mohlo by sa jednať o plug-in hybrid

Prvá maskovaná Škoda Superb bola videná na cestách len rok po predstavení aktuálnej generácie. Nedávno boli spozorované ďalšie kamuflované vozidlá. Zaujímavosťou je, že jedno z nich sa vôbec nelíši od toho z pred roka. Naznačuje to, že sa jedná o testovanie plug-in hybridného pohonu? 

Je známe, že koncern Volkswagen Group má v oblasti elektromobility veľké plány. Ich naplnenie je samozrejme závislé od automobiliek patriacich do koncernu. A tak sa elektrifikácií „nevyhne“ ani Škoda. Česká automobilka už ohlásila, že do roku 2025 privedie na trh 5 čistokrvných elektromobilov. Tie budú doplnené plug-in hybridnými verziami bežných modelov. Prvým z nich bude plug-in hybridný Superb, ktorý príde na trh zrejme už ako „facelift“, a to v roku 2019.

TIP:Vynovené elektrické SUV Škoda Vision E zažilo svoj európsky debut

Pohon z Passatu GTE

Môžeme teda predpokladať, že prvé maskované testovacie Superby sa objavili na cestách tak skoro z dôvodu, že Škoda v rámci nich testuje plug-in hybridný pohon. Ten by mal byť prebraný z Volkswagenu Passat GTE. Pravdepodobne teda ponúkne 1,4 litrový benzínový motor TSI (115 kW) kombinovaný s elektrickým motorom o výkone 85 kW. Celkový systémový výkon jednotky je 160 kW (218 k). O dopovanie elektromotora sa zrejme postará 9,9 kWh Li-Ion batéria. Vylúčiť však nemôžeme ani to, že 1,4 litrový motor TSI nahradí jeho modernejšia a úspornejšia 1,5 litrová verzia.. Vylepšenia sa však môže dočkať aj batéria, ktorá by mohla disponovať vyššou energetickou hustotou.

TIP:Škoda vzkriesi názov Felicia, ktorý pripadne plne elektrickému modelu

Na presné špecifikácie modelu Škoda Superb Plug-in Hybrid si však budeme musieť ešte počkať. Na trh má doraziť v prvej polovici roka 2019. V tom istom roku by sme sa mohli dočkať aj prvého elektromobilu značky, ktorým bude SUV Škoda Vision E.

Zdroj: motor1.com