Elektromobily

Rimac Automobili plánuje elektrický superšport. Bude konkurenciou pre Tesla Roadster?

Chorvátska spoločnosť Rimac plánuje vskutku zaujímavý počin. Na autosalóne v Ženeve by sme sa mali dočkať elektrického superšportu na štýl Tesly Roadster.

O tejto chorvátskej spoločnosti sme mohli počuť po prvý krát už pri predstavení elektrického športového konceptu Rimac Concept One. Rokmi stále viac populárna značka je v súčasnosti známa aj dodávaním batériových modulov práve pre elektrické či hybridné superšporty. Rimac je dodávateľom napríklad pre Koeniggsegg Regera a plánuje tiež dodávanie batérií pre pripravovaný športový elektromobil z dielne Aston Martin.

TIP:CHORVÁTSKY RIMAC PREDSTAVÍ NOVÝ ELEKTRICKÝ HYPERŠPORT, KTORÝ SA POSTAVÍ TESLE ROADSTER

Rimac a autosalón v Ženeve

Predpoklady hovoria, že nový elektrický športový model by mal byť akousi odpoveďou na pripravovaný Tesla Roadster. To, aké parametre nám ponúkne a či nás rovnako šokuje sa dozvieme už čoskoro. Nový model bude totiž predstavený už v priebehu autosalónu v Ženeve. Termín predstavenia bol stanovený na 6. marec 2018.

Rimac si podobu svojho elektrického špeciálu starostlivo stráži. Napriek tomu vám však prinášame fotografiu siluety prednej steny a tiež siluetu bočných hrán, ktoré boli predstavené na oficiálnom YouTube videu. Páči sa vám pripravovaný elektrický superšport z dielne spoločnosti Rimac? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co