richard hammond nehoda rimac concept one
Elektromobily

Hviezda Top Gearu desivo havarovala na miliónovom elektromobile s výkonom 1 224 koní

Jeden z najznámejších motoristických novinárov na svete, Richard Hammond, mal desivú nehodu. Stalo sa tak pri výkone jeho povolania. Bývalá celebrita seriálu Top Gear, dnes už jeho amerického ekvivalentu The Gran Tour, vyletela v obrovskej rýchlosti z horskej cesty vo Švajčiarsku. Jeho elektromobil za milión eur, Rimac Concept One, následne zhorel na nepoznanie.

Slávnu trojicu, ktorú tvorí Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond, priviedlo natáčanie najnovšieho dielu motoristického seriálu The Gran Tour, na švajčiarske preteky do vrchu Bergrennen Hemberg. V rámci oficiálneho závodu porovnávali vozidlá troch rozličných koncepcií. Clarkson si zobral pod patronát klasický spaľovák Lamborghini Aventador, May hybridnú Hondu NSX a Hammond čisto elektrický Rimac Concept One.

TIP:BMW i8 českej polície havarovalo, stihlo tak najazdiť len pár km

 

Šťastie v nešťastí

Žiaľ, priamo počas závodu Richard absolútne nezvládol osudnú časť trate a doslova z nej v obrovskej rýchlosti vyletel. Miliónový Rimac sa následne vznietil. Našťastie ešte predtým stihol novinár z auta vystúpiť po vlastných. Na hrozivo vyzerajúcu nehodu obišiel prekvapujúco „len“ s fraktúrou kolena.

richard hammond nehoda rimac concept one
Richard Hammond v nemocnici a s darček od Jamesa Maya. Zdroj: drivetribe.com

Z videozáznamu nehody vyplýva, že Hammond o prudkej zákrute vôbec „nevedel“ alebo došlo k vážnej technickej poruche vozidla. Supervýkonný elektromobil Rimac Concept One s výkonom 913 kW (1 224 k), 1 600 Nm, „maximálkou“ 355 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 2,5 s, sa tak stal neovládateľnou zbraňou. Hammondov kolega Jeremy Clarkson sa vyjadril, že to bola najdesivejšia nehoda, akú kedy videl.

Zdroj: carthrottle.com, titulný obrázok: drivetribe.com

eautoportal zdielanie

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom