radio flyer tesla model s test
Elektromobily

Bjorn Nyland otestoval detské elektroautíčko Tesla Model S | VIDEO

Asi najznámejší Tesla youtuber Bjorn Nyland sa podujal k netradičnému testu. Osobné automobily totiž vymenil za detské elektrické autíčko s dizajnom Tesly Model S. Jej výrobcom je špecialista na detské vozidlá Radio Flyer.

Prvé čo na detskom elektromobile Tesla Model S zaujme je jeho vzhľad. Bjorn hovorí, že výrobca odviedol dobrú prácu. Podľa neho je elektrický model na 90 % identický s jeho reálnou predlohou, kým konkurenčné vozidlá len na 50 %. Elektroautíčko má dokonca využiteľný predný kufor, sklopné zrkadlá a LED svetlomety. Pokročilý infotainment z originálu bol nahradený AUX vstupom a priečinkom na uloženie mobilného telefónu. Vstavaný zosilňovač umožňuje počúvanie vlastnej hudby. Pri plnej rýchlosti však nie je počuť produkciu dostatočne dobre.

TIP:Čo by ste povedali na Teslu Model S kombi? Na jej vývoji sa už pracuje

Výnimočná Li-Ion batéria

Detská Tesla Model S umožňuje jazdu vpred aj vzad a je jediným elektroautíčkom svojho druhu, ktoré je poháňané Li-Ion batériou, rovnako ako „dospelé“ elektromobily. Vďaka tomu má vyšší dojazd (vydrží jazdiť aj celý deň) a nabíja sa až 2-krát rýchlejšie, na čom má zásluhu aj 50 W nabíjačka. Nabíjací konektor je umiestnený na rovnakom mieste ako v prípade originálu. Na výber máte z dvoch batérií. „Standard“ ponúka kapacitu 127 Wh a „Premium“ 190 Wh.

TIP:Tesla predstavila špeciálny Model S pre amerických vojenských veteránov

radio flyer tesla model s test

Konfigurátor a lá Tesla Design Studio

V zadnom kufry sa nachádza zabezpečené tlačidlo, pomocou ktorého je možné zvoliť maximálnu rýchlosť autíčka. A to buď 4,8 km/h alebo 9,6 km/h. Najväčšími neduhmi destkej Tesly Model S sú podľa Bjorna Nylanda plastové kolieska, ktoré sa na chodníku pomerne ľahko opotrebujú a malý polomer otáčania. To platí v podstatepre všetky autíčka tohto typu.

Cena elektrického autíčka „Radio Flyer Tesla Model S“ začína na sume 499 USD. V rámci konfigurátora podobného Tesla Design Studiu, však nie je problém vyskladať autíčko za 829 USD.

Zdroj: insideevs.com

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom