Elektromobily

Prvý elektromobil od Škody bude e-Citigo. Nie koncept Vission E | Ženeva 2018

Autosalón v Ženeve je v plnom prúde a spolu s ním prichádzajú aj nové úniky informácií. Podľa dostupných informácií bude prvým elektromobilom od Škody e-Citigo!

V minulosti sme vám avizovali práve koncept Škoda Vission E. Malo ísť o prvý nádych českej automobilky smerom k plne elektrickým modelom. Práve koncept Vission E bol terčom mnohých únikov. Tohtoročný autosalón v Ženeve však priniesol nové informácie, podľa ktorých bude prvý elektromobil z dielne automobilky Škoda postavený na platforme modelu Citigo a jeho názov bude jednoducho „e-Citigo.“

TIP:ŠKODA VISION X: HYBRIDNÉ SUV UKÁŽE AUTOMOBILKA UŽ V ŽENEVE! | FOTO TIP:VYNOVENÉ ELEKTRICKÉ SUV ŠKODA VISION E ZAŽILO SVOJ EURÓPSKY DEBUT

Škoda e-Citigo?

Novinka by sa mala zaradiť do segmentu skutočne kompaktných elektromobilov. Stane sa tak priamou konkurenciou pre plne elektrický model Volkswagen UP. Zaujímavosťou a pravdepodobne aj kľúčovým faktom bude výsledná cena, za ktorú Škoda tento elektromobil ponúkne a to aj na Slovensku. Svoju úlohu zohrajú tiež štátne dotácie na kúpu nového elektromobilu v jednotlivých krajinách.

Nového modelu Škoda e-Citigo, ktorý by ponúkol konkurencie schopnú výbavu napríklad so spomínaným Volkswagenom, môžeme očakávať až koncom roka 2019. To je ešte pomerne dosť času, avšak avizovaný koncept Škoda Vission E, ktoré je omnoho mohutnejším vozidlom, tak príde až neskôr po uvedení menšieho e-Citigo.

Zdroj: Autocar, Škoda