tesla model 3 video
Model 3

VIDEO | Prvá sériová Tesla Model 3 sa nám ukázala aj na videu

Potom ako Elon Musk zverejnil prostredníctvom svojho Twitter konta prvé fotografie prvého sériového elektromobilu Tesla Model 3, sa objavil tento historický kúsok aj na pomerne detailnom videu.

Pri pózovaní prvej produkčnej Tesly pred objektívmi fotoaparátov, bol urobený aj videozáznam, ktorý sa dnes objavil na internete. Prvé sériové vozidlo, ktoré vzišlo z výrobnej linky, poputuje do garáže Elona Muska. Záznam nám prezradil, že si bude môcť CEO Tesly vychutnať výhľad cez príplatkovú sklenenú strechu, čo nebolo z prvotných fotografií zrejmé.

Žiaľ, prvý Model 3 nemá v zadnej časti štandardný štítok, ktorý informuje o jeho presnej verzii a z ktorého sa dá vyčítať kapacita batérie. Takže Tesle sa aj naďalej darí tajiť kapacitu batérií svojej novinky.

TIP:A je to tu! Elon Musk ukázal prvú sériovú Teslu Model 3

Interiér zrejme bez výraznejšej zmeny

Pri letmom pohľade do interiéru je nám jasné, že k žiadnym zásadným zmenám v porovnaní s alfa, beta či release candidate verziou, nedošlo. Takže interiér bude minimalistický a bude mu dominovať monitor trčiaci zo stredovej konzoly, kde budú sústredené všetky potrebné informácie o vozidle a jeho prevádzke. To nemusí vyhovovať úplne každému.

Ako už vieme zo skorších vyjadrení Elona Muska, interiér Modelu 3 je prispôsobený najmä pre autonómnu jazdu. Takže centrálny displej infotainmentu má slúžiť vodičovi len do času, kedy bude Model 3 schopný plne autonómnej prevádzky a legislatíva povolí plnohodnotné využívanie systémov autonómneho riadenia v bežnej premávke. Alebo je to len „spôsob“, ako ospravedlniť sparťanské vnútro Modelu 3, ktoré bolo navrhnuté tak, aby zbytočne nenavýšilo výrobnú cenu vozidla. Predsa len, je to „budget“ elektromobil.

Tak čo, prekvapila Vás niečím prvá sériová Tesla?

Zdroj: electrek.co

eautoportal zdielanie