volkswagen group investicie elektromobilita
Tesla

Programový manažér Tesly Model S a X odchádza. Pomôže Volkswagenu s elektromobilmi

Známa automobilka Tesla prichádza o pomerne dôležitého zamestnanca. Programový manažér pre populárne produkty Tesla Model S a X totiž odchádza.

Hovoríme o zamestnancovi menom Matthew Renna, ktorý zastupoval v automobilke Tesla spomínanú pozíciu programového manažéra. Teraz má namierené smerom k nemeckej automobilke Volkswagen. Tej by mal pomôcť pri budovaní nového portfólia elektromobilov, ktoré automobilka avizovala hneď v niekoľkých rozhovoroch v priebehu minulého roka.

TIP:VOLKSWAGEN PRINÁŠA PRVÉ OBRÁZKY SVOJHO ELEKTRICKÉHO SEDANU I.D. VIZZION! | ŽENEVA 2018 TIP:NOVÝ TOUAREG TRETEJ GENERÁCIE VYRAZIL Z BRATISLAVY DO PEKINGU! NA TRH PRÍDE AJ PLUG-IN HYBRIDNÁ VERZIA

Matthew Renna

Vo svojom novom pôsobisku by sa mal Matthew Renna zaoberať najmä platformou MEB. Tá by mala byť základom pre elektrické modely celého koncernu Volkswagen Group. Využiť by ju mohli ako vozidlá I.D., tak aj nádejný koncept Škoda Vision E.

Matthew Renna.

Nová funkcia Rennu by mala byť konkrétne viceprezident automobilky Volkswagen pre Severnú Ameriku. Jeho práca by mala spočívať najmä v starostlivosti o finančnú časť, kvalitu, „risk manažment“ a spustenie výroby samotnej spomínanej elektrickej platformy MEB.

Takto by mohla vyzerať práve pripravovaná elektrická platforma MEB.

V rámci aktuálneho portfólia spoločnosti Volkswagen sú vo výrobe plne elektrické vozidlá e-UP! a e-Golf. Uvidíme, kam by mohla posunúť automobilku práve nová platforma MEB. Aký máte názor na novú posilu nemeckej automobilky? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: insideevs, fdrive