Infraštruktúra

Poznáme podobu nabíjacích staníc Ionity! Stoja za nimi aj nemecké automobilky

Nabíjacia sieť Ionity prichádza na prvých obrázkoch. Za touto sieťou stoja aj nemecké automobilky ako BMW, Mercedes či Volkswagen.

Nový dizajn nabíjačiek Ionity prichádza a zapojí sa tak do moderných sietí nabíjacích staníc, ktoré sú známe vo viacerých krajinách. Niektoré zdroje dokonca prirovnávajú ekosystém nabíjacích staníc Ionity k známej sieti pre elektromobily Tesla Supercharger.

TIP:DO EURÓPY SMERUJE ĎALŠIA SIEŤ RÝCHLYCH NABÍJACÍCH STANÍC. STOJÍ ZA ŇOU RENAULT A NISSAN

Nabíjacia sieť Ionity

„Ako by bol plávajúci, svietiaci box sedí ako strecha nad štíhlym vertikálnym stĺpom, čo dáva nabíjacej stanici vzhľad majáka. Efekt, ktorý je v noci obzvlášť nápadný. V súlade s charakterom EMobility architektúra nabíjacej stanice prináša otvorený, ľahký a horúci zmysel pre priestor. Jednoduché štruktúry, inteligentné rozhrania a zmes robustných ľahkých materiálov sa spoja do bezproblémového „nabíjacieho zážitku“. V súlade s logom IONITY predstavujú farby tok energie počas nabíjacieho procesu.“ – hodnotí nový dizajn samotný tvorca nabíjacej siete.

O nabíjačkách Ionity pravdepodobne ešte budeme počuť. Do roku 2020 je na pláne hneď 400 nabíjacích staníc v celej Európe s výkonom až 350 kW. Minulý rok sme mohli byť svedkami vybudovania prvých 20 staníc a tento rok je na pláne 100 kusov nabíjacích staníc pre elektromobily. Na internete sa objavila už dokonca aj mapa plánovaných nabíjacích staníc.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co