Elektromobily

Porsche plánuje zdvojnásobiť investíciu do elektrifikácie. Pôjde o 6 miliárd eur

Nemecká automobilka Porsche prináša dvojnásobnú investíciu smerujúcu do elektrifikácie s ohľadom na svoje modely. Suma by sa mala zastaviť na 6 miliardách eur!

Elektromobilita ako taká nie je cudzia ani tejto nemeckej automobilke. Ako sme vás už informovali, Porsche rozširuje svoje nemecké závody práve z dôvodu svojich plánov pre sériovú produkciu elektromobilu Porsche Mission E. V plánoch pre rok 2019 je okrem spustenia sériovej výroby aj cieľ dosiahnuť 20 000 vyrobených kusov luxusného elektromobilu ročne.

TIP:PORSCHE MISSION E BY MALO PRÍSŤ V TROCH VÝKONNOSTNÝCH BALÍČKOCH. POZNÁME AJ CENU

Dvojnásobná investícia

Práve plány na poli elektromobility prinášajú automobilku aj k prehodnoteniu finančných investícií. Nové vyjadrenia z prostredia automobilky hovoria o zdvojnásobení finančných investícii práve do ďalšieho vývoja.

„Zdvojnásobíme naše výdavky na elektrifikáciu z približne tri miliárd eur na viac ako šesť miliárd eur. Spolu s vývojom našich modelov so spaľovacími motormi sme týmto rozhodnutím stanovili dôležitý kurz pre budúcnosť našej automobilky,“ – hovorí Oliver Blume, predseda výkonnej rady spoločnosti Porsche.

Porsche dokonca má už aj plány na zameranie časti tejto investície. Čiastka konkrétne 3 miliárd eur bude rozdelená medzi viacero sektorov. 500 miliónov eur poputuje na vývoj pripravovaného elektromobilu Porsche Mission E, 1 miliarda eur pôjde následne na elektrifikáciu a tvorbu hybridných modelov pre súčasné automobily spoločnosti.

Ďalších 700 miliónov poputujú na investíciu do infraštruktúry, nových technológií v rámci elektromobility či tvorby nabíjacích staníc. Zvyšné stovky miliónov eur budú použité na rozvoj ďalších stránok elektrifikácie, ktorých detaily zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: electrek.co