Elektromobily

Porsche investuje do výrobcu elektrických superšportov Rimac

Nemecká prémiová automobilka Porsche tento týždeň získala 10% podiel v chorvátskej spoločnosti Rimac, ktorá vyrába elektrické superšporty aj batérie pre iné vozidla.

Chorvátská automobilka Rimac, ktorá sa preslávila  výrobou elektrických superšportov aj nehodou Richarda Hammonda pri natáčaní televíznej relácie The Grand Tour, má nového investora. A nie je to nikto menší než slávna nemecká automobilka Porsche patriaca pod koncern Volkswagen. Investíciu včera oznámilo samotné Porsche. Bližšie informácie síce nezverejnilo, ale malo by sa jednať o kúpu 10% podielu.

TIP:Porsche Mission E Cross Turismo má za sebou prvú jazdu | VIDEO

Rimac a Porsche?

Spoločnost Rimac Automobili má sídlo v Záhrebe a zamestnáva približne 400 ľudí. Na marcovom autosalóne v Ženeve predstavila najnovšiu verziu svojho športového elektromobilu s označením C Two. Dvojsedadlový elektromobil dokáže vďaka štyrom elektromotorom s celkovým výkonom 1408 kW vyvinúť rýchlosť 412 kilometrov za hodinu a na jedno nabitie batérie prejde až 650 kilometrov. Dobitie batérie na 80 percent kapacity by malo trvať iba pol hodiny. Firma produkuje aj elektromotocykle v rámci divízie Greyp Bikes a batérie pre Aston Martin Valkyrie alebo Jaguar E-Type Zero.

„Vývojom čisto elektrických dvojsedadlových superšportových vozidiel a inovačných automobilových súčiastok Rimac pôsobivo demonštroval svoje schopnosti na poli elektromobility. Myšlienky a postupy Rimacu sú veľmi sľubne a dúfame v blízku spoluprácu so spoločnosťou vo forme vývojového partnerstva.“ – hovorí Lutz Meschke, predseda predstavenstva Porsche

Zdroj: TheVerge