Elektromobily

Porsche prinesie so svojim elektromobilom aj upravené podmienky pre predajcov

Nemecká automobilka Porsche pripravuje svoj športový elektromobil Mission E Taycan. Spolu s uvedením tohto vozidla chystá aj úpravu podmienok pre predajcov.

Po tom, čo sme si mohli prezrieť adaptáciu elektrického konceptu Mission E vo forme crossoveru, sme sa dočkali aj čerstvých renderov podoby športového elektrického kúsku Mission E Taycan. Teraz prichádza Porsche s informáciou o úprave podmienok pre predajcov či budovaní elektrickej infraštruktúry. Dôvodom je príprava nového elektromobilu.

TIP:PORSCHE PRINÁŠA ELEKTRICKÝ CROSSOVER AKO ADAPTÁCIU SVOJHO KONCEPTU MISSION E! TIP:TOTO SÚ PRVÉ OBRÁZKY ŠPORTOVÉHO PORSCHE MISSION E TAYCAN!

Porsche a predajcovia

Zatiaľ čo Porsche už aktuálne predáva plug-in hybridné vozidlá v rámci svojho portfólia, Mission E bude to prvé plnohodnotne elektrické vozidlo. Výrobca v tomto prípade zrejme rozpoznáva rozdiel a pripravuje sa na podporu nového modelu aj úpravou podmienok. Portál Autohaus dokonca uviedol, že Porsche uzavrelo zmluvu s novým predajcom, špeciálne pre pripravovaný elektromobil.

„Pre Taycan, prvý čisto elektrický model Porsche, sa vydáva dodatočná zmluva, ktorá bude ponúknutá všetkým predajcom. Jedným z cieľov je aj rozvoj efektívnej nabíjacej infraštruktúry, ale aj kvalifikačné opatrenia a nové procesy.“ – prezrádza stanovisko nemeckej automobilky Porsche pre portál Autohaus.

Po stránke nabíjacej infraštruktúry to má nemecké Porsche rozbehnuté pomerne slušne. Samotná automobilka ohlásila viaceré projekty a je tiež súčasťou budovania siete Ionity. Tá má byť rozsiahlou, rýchlonabíjacou sieťou, pričom sa už v súčasnosti rozmiestňuje v Európe. Automobilka navyše ohlásila aj 500 nových nabíjacích staníc pre elektromobily v USA a Kanade, pričom až 189 z nich bude inštalovaných priamo na predajniach Porsche.

Zdroj: electrek.co