Elektromobilita

Plug-in hybridný model ŠKODA Superb sa už aktívne testuje | FOTO

Česká automobilka ŠKODA už aktívne testuje svoj pripravovaný elektrifikovaný model ŠKODA Superb. Fotografie priniesol portál carscoops.com.

Plne elektrický model vo svojom portfóliu ešte automobilka ŠKODA nemá. Koncept sme si mohli prezrieť už aj na tohtoročnom bratislavskom autosalóne, avšak finálna verzia by mala byť predstavená až v roku 2020. Aktuálne však nevieme, či bude vychádzať z konceptu Vision E, alebo pôjde o iný elektromobil na zdieľanej platforme Volkswagen I.D. Do tej doby však ŠKODA pripravuje ďalšie prekvapenie na poli elektromobility. Automobilka aktívne testuje plug-in hybridný model Superb. Novinka by mala ponúknuť okrem ľahkých dizajnových zmien aj funkčné vylepšenia.

TIP:ŠKODA VISION E: ELEKTRICKÝ KONCEPT NA BRATISLAVSKOM AUTOSALÓNE 2018 | FOTO TIP:BRATISLAVSKÝ AUTOSALÓN 2018: ELEKTROMOBILY A HYBRIDY NA JEDNOM MIESTE! | FOTO (AKTUALIZOVANÉ)

ŠKODA Superb | Plug-in hybrid

Vlajkový model českého výrobcu je typickým „manažérskym“ vozidlom, pričom jeho plug-in hybridná verzia by sa rozhodne nemala nechať zahanbiť. Novinka by po „facelifte“ mala prísť aj vo verzii so štvorvalcovým motorom 1.4 TSI, ktorý bude kombinovaný s bližšie nešpecifikovaným elektromotorom. Akumulátor by mal mať v tomto prípade kapacitu 13 kWh. Hoci plug-in hybridný model by mal vychádzať zo svojho koncernového súrodenca Passat GTE, ponúka lepšie špecifikácie. Passat totiž ponúkne len 9 kWh batériu.

Takto by mohol vyzerať plug-in hybridný model ŠKODA Superb po „facelifte.“

Podľa špecifikácií spomínaného modelu Passat GTE, ktorý by mal na jedno nabitie dokázať prejsť až 50 kilometrov na elektrický pohon, ŠKODA Superb si rozhodne polepší. Výsledný dojazd na jedno nabitie by sa v prípade modelu od českej automobilky mohol pohybovať na úrovni 70 kilometrov. Fotografie z testovania plug-in hybridného modelu ŠKODA Superb si môžete prezrieť v galérii nižšie. Zatiaľ nie je potvrdené, či sa v plug-in hybridnej verzii objavia aj ďalšie aktuálne modely ako Kodiaq či Karoq.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Zdroj: carscoops, fdrive