tesla semi
Tesla Semi

Spoločnosť Pepsico objednáva hneď 100 kusov elektrických ťahačov Tesla Semi!

Elektrický ťahač Tesla Semi spoznala verejnosť doslova len pred pár týždňami. Po tom, čo unikli informácie o prvej stovke objednaných kusov teraz prichádza veľká objednávka od známej spoločnosti Pepsico.

Mike O’Connell, riaditeľ severoamerického dodávateľského reťazca Frito-Lay, dcérskej spoločnosti PepsiCo, dnes potvrdil objednávku elektrických ťahačov pre Reuters, odkiaľ prišli prvotné informácie.

Pepsico a 100 kusov Tesla Semi

Spoločnosť, ktorá prevádzkuje viac ako 10 000 nákladných vozidiel v súčasnosti analyzuje, ktoré trasy sú najvhodnejšie pre elektrické ťahače Tesla v Severnej Amerike. Vidí však širokú škálu použití pre ľahšie bremená ako napríklad jednoduché občerstvenie alebo kratšie dodávky ťažších nápojov.

TIP:Ktoré známe spoločnosti si už rezervovali elektrický ťahač Tesla Semi?

tesla semi

Tesla ponúkla dve verzie ťahačov Tesla Semi s celkovým dojazdom 300 a 500 míľ na jedno nabitie. Suma sa pohybuje na úrovni 150 000 resp. 180 000 dolárov za jeden elektrický ťahač. K dispozícii je tiež verzia „Founders Series“ v hodnote 200 000 dolárov. Teoreticky sa tak hodnota objednávky spoločnosti Pepsico môže pohybovať na úrovni 15 – 20 miliónov dolárov.

Objednávky prichádzajú aj od ďalších spoločností

Navyše spoločnosť Tesla začala ponúkať predobjednávky za zálohu v hodnote 5000 dolárov. Neskôr sa výška zálohy zmenila na sumu 20 000 dolárov za jeden štandardný ťahač a celých 200 000 dolárov za vozidlo vo verzii „Founders Series.“ Spoločnosť Pepsico však nezverejnila dátum objednávky a tak nepoznáme výšku zálohy, ktorú musela za nové elektrické ťahače zložiť.

TIP:Pozrite sa ako šialene akceleruje ťažkotonážny ťahač Tesla Semi | VIDEO

Objednávka od spoločnosti Pepsico prichádza už po predošlých početných objednávkach od iných záujemcov. Partnerská spoločnosť značky Budweiser prišla s objednávkou v počte 40 ťahačov a spoločnosť Sysco následne s objednávkou na ďalších 50 elektrických ťahačov Tesla Semi.

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom