eAutoPortál

Nový Touareg tretej generácie vyrazil z Bratislavy do Pekingu! Na trh príde aj plug-in hybridná verzia

Volkswagen Touareg tretej generácie vyrazil na dlhú cestu na svetovú premiéru v Číne. Tá sa uskutoční 23. marca 2018 v Pekingu.

Stelesnenie predstáv značky Volkswagen vo veci dizajnu, technológií a dynamiky jazdy – nový Volkswagen Touareg začal (alebo otvára) ďalšiu kapitolu svojej úspešnej histórie. Sme hrdí, že sa takýto výborný automobil vyrába v Bratislave už 16 rokov,“ povedal Ralf Sacht, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť Volkswagen Slovakia.

Bez našich motivovaných a angažovaných zamestnancov by to nebolo možné,“ zdôraznil Ralf Sacht.

Od roku 2002 bolo v Bratislave vyrobených takmer milión Touaregov. Nový Touareg rovnako ako aj jeho predchádzajúce generácie spĺňa nároky najnáročnejších zákazníkov.

TIP:NOVÁ ŠTÚDIA VOLKSWAGEN I.D. VIZZION NEMÁ VOLANT! PRÍDE OVLÁDANIE HLASOM?

Volkswagen Touareg

Volkswagen Slovakia preinvestoval celkovo za roky 2012 – 2016 približne 1,9 miliardy eur aj v súvislosti s nábehmi výroby novej generácie Volkswagen Touareg, ako aj ďalších SUV modelov vyrábaných v Bratislave.  Aj vďaka týmto modelom našli vo Volkswagen Slovakia prácu ďalšie stovky zamestnancov. Za ostatné roky pribudlo v Devínskej Novej Vsi viac ako 2 000 pracovných miest. Volkswagen Slovakia však aj naďalej hľadá pracovníkov predovšetkým do výrobných oblastí pre montáž, karosáreň či lakovňu.

Viac ako trojtýždennú cestu absolvuje nový maskovaný z Bratislavy na svetovú premiéru do Pekingu. Za volantom bude rekordér na dlhé trasy Rainer Zietlow. V Číne budú 23. marca 2018 predstavené všetky technické parametre, ako aj podrobnosti k výbave tohto automobilu. Modelová séria Volkswagen Touareg sa dá bezpochyby označiť ako veľmi úspešná. Osvedčil sa v najrôznejších podmienkach. Na mestských cestách, rely tratiach a úspechy slávil v rokoch 2009  2011 aj na Rely Dakar. 

Prajem novému Touaregu šťastnú a bezpečnú cestu a, samozrejme, aj veľa spokojných zákazníkov,“ dodal Ralf Sacht.

Nová generácia modelu Volkswagen Touareg by mal podľa dostupných informácií prísť aj vo svojej plug-in hybridnej verzii.

Zdroj: tlačová správa