nabijacie stanice shell bp
Nabíjacie stanice

Dvaja ropní giganti začínajú budovať na svojich „čerpačkách“ nabíjacie stanice

Pred 2 týždňami oznámila spoločnosť Shell, že prvé nabíjacie stanice pre elektromobily, v rámci jej siete čerpacích staníc, vyrastú v Anglicku a Holandsku. V týchto dňoch oznámil podobný zámer aj ďalší ropný gigant BP.  

Množstvo ropných spoločností uznáva, že budúcnosť automobilizmu bude patriť elektromobilom. Niektoré z nich však neostávajú len pri slovách, ale začínajú aj konať. Spoločnosti Shell a BP oznámili svoj zámer ohľadom výstavby nabíjacích staníc pre elektromobily v rámci siete svojich čerpacích staníc. Shell už dokonca zverejnil aj prvé lokality.

Na prvé nabíjačky sa môžu tešiť v Londýne, Derby a Randstade. Bude sa jednať o DC rýchlonabíjačky s výkonom 50 kW a konektormi CCS a CHAdeMO. Ich výstavba bude realizovaná v spolupráci so spoločnosťou Allego.

TIP:Porsche vybudovalo prvú 350 kW nabíjaciu stanicu a 88 tonový solárny pylón

nabijacie stanice

„Diskutujeme s veľkým množstvom výrobcom elektromobilov o umožnení nabíjania v našej siete. My budeme pripravený pre tento svet, ale zatiaľ sa do tejto problematiky nechcem ponoriť príliš hlboko,“ hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti BP, Bob Dudley.

Dudly sa taktiež vyjadril, že jeho spoločnosť je zatiaľ v tomto smere opatrná, pretože sa už raz „popálili“ pri investícii do ekologických technológií. Napriek tomu, ale nechcú zaspať dobu.

Výstavba nabíjacích staníc na „čerpačkách“ je v pláne aj na Slovensku, a to v rámci projektu NEXT-E.

Zdroj: elecrek.co, titulná fotografia: flickr via Circled Thrice

Tagy