Plug-in hybridy

Mitsubishi Outlander je najlepšie predávajúcim plug-in hybridom vo Veľkej Británii

Aj napriek prepadu prejada automobilov vo Veľkej Británii sa značke Mitsubishi darilo dobre. Môže za to aj model Mitsubishi Outlander.

Mitsubishi má vo Veľkej Británii dôvod na radosť. Zatiaľ čo sa tam predaj automobilov za prvý štvrťrok prepadol o 8,8 %, japonská automobilka dokázala zvýšiť predaje o 12,1 %. Svoju zásluhu na tom majú aj predaje obľúbeného plug-in hybridu Outlander PHEV. Stal sa z neho najlepšie predávajúci elektrický automobil.

TIP:MITSUBISHI NÁM KONEČNE UKÁZALO KONCEPT NADCHÁDZAJÚCEHO ELEKTROMOBILU E-EVOLUTION

Mitsubishi Outlander PHEV

Celkovo predaných viac ako 36800 modelov

V apríli sa predalo 476 týchto modelov. Od predstavenia v roku 2014 sa celkovo predalo viac ako 36800 automobilov Mitsubishi Outlander vo Veľkej Británii.

Mitsubishi Outlander PHEV

Rob Lindley, riaditeľ Mitsubishi Motors v Británii:

„Univerzálnosť a nízke náklady Outlanderu sú hlavným zdrojom tohto úspechu. Dokáže využívať náhon na všetky 4 kolesá použitím len elektrického pohonu. Na čisto elektrický pohon dokáže prejsť vzdialenosť 53 kilometrov a pomocou rýchlonabíjania sa dá nabiť už za 25 minút. V prípade, že ho budete nabíjať doma, nabitie trvá 3,5 hodiny. Konkurencia v tomto segmente sa síce zvyšuje, no zákazníci dávajú prednosť tomuto modelu, pretože prakticky nemá žiadne kompromisy. Všestrannosť SUV a nízke prevádzkové náklady z neho robia silného konkurenta ostatným vozidlám. Máme ambície o to, aby značka ďalej rástla a prinesieme ďalšie zaujímavé SUV modely, napríklad Eclipse Cross a Shogun Sport.“