mercedes glc 350 e test
Plug-in hybridy

Testujeme plug-in hybridný Mercedes-Benz GLC. Pýtajte sa, čo vás zaujíma

Aktuálne testujeme najpredávanejší plug-in hybrid na slovenskom trhu, ktorým je Mercedes-Benz GLC 350 e. Pýtajte sa, čo vás v prípade tohto prémiového SUV zaujíma.

Automobilka Mercedes-Benz má v najbližších 5 rokoch obrovské plány v oblasti elektromobility. Veď počas nich plánuje investovať 10 miliárd do vývoja a výroby elektromobilov, ako aj infraštruktúry. Avšak zaujímavé elektrifikované automobily ponúka aj v súčasnosti. Jedným z nich je aj slovenský plug-in hybridný bestseller Mercedes-Benz GLC 350 e.

TIP:Hlasujte v ankete e-Auto Roka 2017 a vyhrajte zaujímavé ceny!

Model GLC 350 e sa vyrába v dvoch karosárskych prevedeniach. Ako klasické SUV a tzv. SUV-kupé s označením Mercedes-Benz GLC Kupé 350 e. Nám sa dostala pod ruky praktickejšia klasická verzia, ktorá ponúka väčší kufor, a to o 60 litrov.

Pod kapotou nájdeme hybridnú jednotku s celkovým výkonom 235 kW (320 k), ktorá dokáže rozhýbať vozidlo na maximálnu rýchlosť 235 km/h. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne Mercedes-Benz GLC 350 e za úctyhodných 5,9 s. 8,7 kWh batéria by mala zabezpečiť 34 km (NEDC) dojazd na elektrickú energiu. Kombinovaná spotreba by sa mala pohybovať na úrovni 2,6 l/100 km. Aj na tieto údaje si určite „posvietime“ v rámci nášho redakčného testu.

TIP:Chcete si Mercedes GLC 350 e vyskúšať? Stačí vyplniť náš „minútový“ formulár

mercedes glc 350 e interier

V prípade otázok ohľadom modelu Mercedes-Benz GLC 350 e, využite diskusiu pod článkom. Vaše podnety zapracujeme do nášho redakčného testu.

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom