maserati levante plug-in hybrid
Plug-in hybridy

Maserati pripravuje plug-in hybrid bez kompromisov

Meno automobilky Maserati je spájané najmä s rýchlosťou, výkonom a poriadnym zvukom motora. Aj Maserati si však uvedomuje, že musí držať krok s dobou a potrebuje sa posunúť k úspornejším a modernejším riešeniam tak, aby dokázala konkurovať ostatným automobilkám.

Už minulý rok, bývalý CEO spoločnosti Harald Wester potvrdil, že spoločnosť pripravuje novú plug-in hybrid verziu modelu Levante, ktorá by spájala výhody bežných automobilov a elektromobilov.

TIP:Citroën C5 Aircross: Prvé plug-in hybridné SUV je najvýkonnejším Citroënom histórie
maserati levante plug-in hybrid
Zdroj: Maserati

Maserati Levante Plug-in Hybrid by malo využívať plug-in hydridné technológie skupiny FCA. To, že pôjde o plug-in hybrid ale neznamená, že by sa majitelia nového modelu museli vzdať pôžitku z jazdy. Umberto Cini, šéf zámorského predaja automobilky, totižto ubezpečuje, že stále pôjde o staré dobré Maserati. To znamená, že pri vývoji sa inžinieri snažili vývoj viesť takým smerom, aby výsledný pocit z jazdy nevybočoval zo zaužívaného štandardu.

V budúcnosti pribudnú ďalšie plug-in hybridy

Každopádne, fanúšikovia značky sa majú na čo tešiť a určite ich poteší aj možnosť ušetriť pri jazde mestom. Navyše, elektromotor má svoje výhody aj pri rozbiehaní, čo určite poteší aj nadšencov rýchlych automobilov. Maserati Levante Plug-in Hybrid by pritom nemalo ostať jediným plug-in hybridným modelom značky. V blízkej budúcnosti by sme sa mali dočkať ďalších automobilov s podobnými technológiami.

Zdroj: caradvice, titulná fotografia: Maserati

eautoportal zdielanie

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom