tesla model s luxemburska policia
Model S

Luxemburská polícia má dve nové posily, a to elektromobily Tesla Model S

Nedávno sme vás informovali o tom, že bratislavská mestská polícia si prebrala 2 elektromobily BMW i3, ktoré bude testovať ako hliadkovacie vozidlá do 31. októbra. Tá luxemburská si rovno kúpila 2 Tesly Model S. Iný kraj, iná ekonomika, iné policajné elektromobily 🙂

Grand Police Ducal, čo je pomenovanie pre štátnu políciu v Luxembursku, urobila pred pár dňami veľkú radosť dvom tamojším policajným hliadkam. Tie totiž dostanú dva zbrusu nové prémiové elektromobily Tesla Model S. Logický tak budú slúžiť ako hliadkovacie vozy, a to vrámci celej krajiny.

TIP:BMW i8 českej polície havarovalo, stihlo tak najazdiť len pár km
tesla model s luxemburska policia
Zdroj: leblogauto.com

Ak vám neprídu elektromobily ako najvhodnejší typ vozidiel pre potreby celoštátneho hliadkovania, vedzte, že dojazd Modelu S je od 480 do 632 km (NEDC), v závislosti od verzie. Ešte podstatnejšie však je, že Luxembursko má na dĺžku zhruba 82 km a na šírku 57 km, takže elektromobil s takým dojazdom ako má Tesla Model S, je na túto činnosť ako stvorený. Informácia o presnej verzii vozidiel síce nie je známa, ale dostačujúce by mali byť aj tie základné so 75 kWh batériou.

Elektromobily tak prestávajú byť ojedinelými vozidlami v rámci policajných či iných štátnych zložiek. Veď ich používajú napríklad v Nemecku, Švajčiarsku, Vatikáne, Los Angeles, Londýne, Sydney či Dubaji a na skúšku aj na Slovensku a v Česku.

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom