lidl nabijacie stanice
Nabíjacie stanice

Lidl si zaobstaral tri rýchlonabíjacie stanice pre elektromobily. Kde sa ich dočkáme?

Spoločnosť ABB vo svoje tlačovej správe informuje, že dodala slovenskej sieti Lidl tri rýchlonabíjacie stanice. Kde sa na ne môžeme tešiť?

Švédsko-švajčiarska korporácia ABB, ktorá je popredným výrobcom rýchlonabíjacích staníc dodala slovenskému Lidlu tri nabíjacie stanice. Konkrétne sa jedná sa o rýchlonabíjačky typu Terra 53 CJG. Tie umožňujú nabíjanie jednosmerným (DC) prúdom výkonom 50 kW, a to prostredníctvom štandardov CCS a CHAdeMO. K dispozícii je aj nabíjacia jednotka so striedavým (AC) prúdom o výkone 43 kW. Ta sa pripája k vozidlu cez Type 2 (Mennekes) konektor.

TIP:Billa spustila na Slovensku svoje vlastné nabíjacie stanice pre elektromobily

lidl nabijacie stanice

V prevádzke v Novej Dubnici a Seredi

Koncom roka 2016 sprevádzkoval Lidl takúto rýchlonabíjaciu stanicu na parkovisku pred svojim obchodným domom v Novej Dubnici. Jej služby sme už niekoľkokrát využili a môžeme potvrdiť, že funguje výborne, pričom sme mali pocit, že nabíja ešte rýchlejšie, ako konkurenčné nabíjačky s rovnakým výkonom. Druhá nabíjacia stanica sa nachádza v areáli skladu Lidl v Seredi. Na nabíjanie však potrebujete povolenie. Hneď pri plote areálu sa ale nachádza verejne dostupná AC nabíjacia stanica (2 x 22 KW – Type 2).

lidl nabijacie stanice

Kde vyrastú nové stanice?

Hlavnou otázkou nateraz ostáva, kde sa budú inštalovať nové nabíjacie stanice. O tom obe spoločnosti zatiaľ mlčia. Podľa slovenského Tesla Clubu prichádzajú do úvahy prevádzky Lidlu v Púchove, Prešove, Moldave nad Bodvou či vo Zvolene. Minimálne v Púchove už majú v rámci parkoviska pred obchodným domom urobenú predprípravu pre inštalovanie nabíjacej stanice.

Situáciu okolo nabíjacích staníc Lidlu budeme pozorne monitorovať a v prípade nových informácií vás budeme samozrejme informovať.

Zdroje: tlačová správa, TeslaClub.sk