lamborghini urus spionazna fotografia
Plug-in hybridy

Prvé SUV od Lamborghini aj ako plug-in hybrid | Špionážna fotografia

Automobily kategórie SUV sa tešia nesmiernej popularite. Uvedomujú si to aj výrobcovia športových automobilov, ktorí v nich vidia najmä ekonomickú príležitosť. Dôkazom toho sú napríklad automobilky Porsche či Maserati. K ním sa začína pomaly pridávať aj Lamborghini, ktoré svoje maskované SUV Urus, už preháňa po cestách v rámci testovacích jázd. Nás najviac teší, že Lamborghini Urus príde na trh aj vo verzii plug-in hybrid.

CEO spoločnosti Lamborghini, Stefano Domenicali, sa vyjadril, že ich prvé SUV predstavia koncom tohto roka, priamo v továrni, kde sa bude vyrábať. Do predaja pôjde v 2. štvrťroku 2018. Najskôr príde na trh benzínový 8-valec s dvoma turbami a výkonom 650 konských síl. Ekologicky zmýšľajúcich záujemcov poteší plug-in hybridná verzia, ktorá sa objaví o rok neskôr.

TIP:Špionážne video: Jaguar I-Pace pri natáčaní reklamného spotu  

Urus má zdvojnásobiť celkové predaje Lamborghini

Lamborghini Urus je veľké SUV, ktoré meria na dĺžku 5 metrov, podobne ako Tesla Model X či Audi Q7. Jeho šírka je takmer 2 metre. V prvý rok produkcie sa vyrobí 1 000 kusov. Nasledujúci rok to má byť už 3 500 kusov. Domenicali ale pripúšťa, že to môže byť aj viac, a to v prípade veľkého dopytu. Pre porovnanie, automobilka Lamborghini vyrobila v roku 2016 3 500 vozidiel. Nové Lamborghini Urus by tak malo minimálne zdvojnásobiť celkové predaje značky.

lamborghini urus spionazna fotografia

Cena najpraktickejšieho Lamborghini by mala podľa odhadov začínať na sume 180 000 eur.

Zdroj: autonews.com, titulná fotografia: motor1.com

eautoportal zdielanie

 

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom