kia stonic
Elektromobily

Kia čoskoro predstaví nové elektrické SUV so slušným dojazdom

Kia vstúpila na trh vozidiel s alternatívnym pohonom v roku 2015. A to modelom elektromobilu Soul EV. O rok neskôr uviedla na trh hybrid Niro, ktorý sa teší pomerne slušnému úspechu. A tak automobilka po vzore Hyundaiu, pripravuje aj jeho plug-in hybridnú a elektrickú verziu. Plug-in hybrid príde na trh už v 3. štvrťroku, elektromobil budúci rok. A neostane osamotený. V roku 2018 totiž pribudne do portfólia značky aj úplne nové elektrické SUV Kia Stonic.

Kia Stonic bude zdieľať techniku koncernového Hyundaiu, ktorá bola prvýkrát použitá v modeli Ioniq Electric. Ten stihol počas svojej krátkej existencie na trhu, pozbierať už množstvo významných ocenení.

TIP:Kia nám ukázala skice modelu Stonic, ktorý príde aj ako elektromobil
kia stonic provo
Koncept Kia Provo, z ktorého má údajne vychádzať elektromobil Stonic. Zdroj: autoevolution.com

Sľubuje veľmi slušný dojazd

Kórejská automobilka si však uvedomuje, že konkurencia v segmente rastie a bude rásť aj naďalej. Preto má Kia Stonic ponúknuť reálny dojazd cez 300 km. Zabezpečiť to má batéria s kapacitou 44 až 46 kWh. Takto veľký akumulátor by mal dostať aj Ioniq Electric, a to už budúci rok. Jeho dojazd sa tak zvýši zo súčasných 200 km (28 kWh batéria) na cca 320 km. A to podľa relatívne presného štandardu EPA.

Kia Stonic sa tak stane zrejme koncernovým dvojčaťom elektrickej verzie kompaktného SUV Hyundai Kona, o ktorom sme vám nedávno priniesli článok. Stonic síce príde na trh až budúci rok, avšak oficiálneho predstavenia by sme mali dočkať ešte tento rok.

Zdroj: cleantechnica.com, titulná („spinážna“) fotografia: blogo.it

eautoportal zdielanie

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom