Elektromobily

Jaguar pridáva zvuk navyše pri akcelerácii svojho elektromobilu I-PACE!

Pridávanie zvuku pre efekt výkonu nie je v automobilovom priemysle v súčasnosti už nič výnimočné. Čo však v segmente elektromobilov?

Tichý prejav je jedným z kľúčových faktorov v prípade elektromobilov ako takých. V porovnaní so svojimi benzínovými a naftovými súrodencami sú jednoducho neporovnateľne komfortnejšie po stránke zvukového prejavu. Jaguar sa však rozhodol, naopak, zvuk pridať.

TIP:JAGUAR POTVRDIL CENU I-PACE PRE AMERICKÝ TRH. JE POD HRANICOU 70 TISÍC DOLÁROV!

Jaguar I-PACE

Automobilka prináša upravený zvukový prejav elektromobilu v prípade akcelerácie a to konkrétne pri rýchlosti 50 – 100 km/h. Táto úprava je na pomery elektromobilov trochu neštandardná. Výrobca to odôvodňuje tým, že sa snažil o redukciu okolitého ruchu. Ide konkrétne o zvuk veterných nárazov či hluk cestnej premávky, ktoré by mala táto úprava jemne regulovať. Výsledkom by mala byť pochopiteľne, čo najlepšia skúsenosť pre koncového zákazníka.

„Pridali sme nejaké zvuky navyše, približne v rozmedzí od 50 do 100 km/h. Predstavuje to zmysel pre silu auta a znázorňuje to tiež zrýchlenie,“ – vysvetľuje Iain Suffield, špecialista na zvukový dizajn v spoločnosti Jaguar.

Ako sme spomínali, nie je to úplne nové v automobilovom priemysle. Niekoľko výrobcov automobilov, najmä v luxusných a výkonných segmentoch, pridávajú umelé zvuky, aby ich motory zneli lepšie. Je to však po prvý krát, čo sa výrobca hlási k úprave zvuku aj na poli elektromobilov. Konkrétnu ukážku si môžete pozrieť na videu nižšie.

Zdroj: electrek.co

Už Vám nič neujde!
Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom